Dla dzieci: I dolnośląski konkurs fotografii mobilnej „Obok Mnie”

18 czerwca 2015

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 10-13 lat do udziału w I dolnośląskim konkursie fotografii mobilnej Obok Mnie.

Konkurs jest adresowany do dzieci zamieszkujących na Dolnym Śląsku, fotografujących telefonem komórkowym, smartfonem lub tabletem. Celem konkursu jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci na otaczającą je rzeczywistość w postaci wystawy. Tematyka zdjęć jest dowolna.

W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Będzie to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania siebie nawzajem i  własnego sposobu patrzenia na świat.

Zadaniem Konkursu jest wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w tworzeniu obrazów fotograficznych za pomocą prostych, cyfrowych urządzeń i budowanie świadomości obrazu. Organizatorem Konkursu Fotograficznego Obok mnie jest Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze oraz Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii. Konkurs jest organizowany przy współpracy z Książnicą Karkonoską w Jeleniej Górze.

Zdjęcia można przesyłać do 15.09.2015 r. Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajduje się na www.sjsf.pl i www.jck.pl.

Patroni medialni: www.swiatobrazu.pl, www.nj24.pl, www.muzyczneradio.com.pl, www.grupamobilni.pl

obok_mnie_plakat_duzy

Zostaw komentarz

MENU: