Trudne słówka, czyli Słownik Fotografii Mobilnej, część 7

28 maja 2015

Trochę czasu minęło od ostatniego Słownika, ale nie był to czas stracony. Udało mi się zebrać dla Was kolejną paczkę ciekawych tagów i inicjatyw instagramowych, więc bez przedłużania rozpocznijmy przegląd!

 

#samebutdifferent

Jeżeli choć raz wzięliście udział w jakimś photowalku, to z pewnością zauważyliście, że czasem ten sam kadr spodoba się kilku osobom jednocześnie. Raz dzieje się to zupełnie spontanicznie, innym razem na zasadach działania psychologii tłumu – jeden uczestnik zaobserwuje coś ciekawego, zamaszyście sięga po smartphone’a, przygotowuje się do Kadru Życia, ale jego entuzjazm i podniecenie alarmują resztę stada – och, pardon! – grupy i lawina tych samych ujęć przetacza się później przez Instagram. Tag #samebutdifferent (#takiesamoaleinne) to takie mrugnięcie okiem do odbiorcy mówiące: “wiem, że kolega już to wrzucał, ale ja też tam byłem i pstrykałem, i tak mi się spodobało to zdjęcie, że nie mogę się powstrzymać, po prostu muszę to opublikować!”.

 

From above. #samebutdifferent with @maciej_radzi and @goh_amku

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michal Koralewski (@michal_koralewski)

#samebutdifferent with @michal_koralewski & @goh_amku #webstagram #webstapick #thebestphotographers #Enlight #igerspoland #igerswroclaw #allshots_ #bnw #bnw_zone #blackandwhite #mobilnytydzien32 #mobilephotography #mobile_perfection #wroclove

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Maciej Radziszewski (@maciej_radzi)

Look in the right direction #samebutdifferent with @maciej_radzi and @michal_koralewski #igerspoland #igerswroclaw #igers #bnw #bnw_life #bnw_globe #bw_awards #youmobile #justgoshoot #webstagram #webstapick #tv_streetlife #tribergram #tv_silhouettes #artystycznapodroz

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Goha Radziszewska (@goh_amku)

#hotdudesreading

Tak, nie bójmy się do tego przyznać, to rodzaj opresyjnego podglądactwa. W metrze, w pociągu, w knajpie. Tak, my kobiety też to robimy. Wyszukujemy wzrokiem w przestrzeni publicznej przystojnych facetów i się gapimy. Wlepiamy gały w to co nas najbardziej podnieca… w przystojniaka, który czyta. Tak, mózg, intelekt, oczytanie jest sexy!

Move over sir, you’re blocking the….actually, on second thought, you can stay right there. This perfectly coiffed cutie is committing all kinds of subway etiquette violations, but the crime I really need to report is right in front of my eyes. A grade-A package like this cannot, and should not, be left unattended. #IfYouSeeSomethingSaySomething #hotdudesreading

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Dudes Reading – Official (@hotdudesreading)

#wethepeephole

Kontynuując wątek podglądania… Wszyscy wiemy, że najlepiej podgląda się przez dziurkę od klucza. O ile gołym okiem wszystko będzie widać, o tyle smartphone, że tak powiem, potrzebuje większej dziury… Takie fotogeniczne “dziurki od klucza” można znaleźć zarówno w przestrzeni miejskiej jak i w naturze. Bądźcie czujni, może nawet teraz ktoś Was podgląda;) Dodam tylko, że tag jest też zręczną grą słowną (“we the peep hole” czytając jednym tchem brzmi jak “we the people” – w końcu dziurki od klucza i ludzi łączy tak wiele, na przykład… yyyy… eeee… nie wiem).

Round #igers #igerspoland #igerswarsaw #latergram #streetphotography #statigram #webstagram #webstapick #vsco #vscocam #igersgood #igersmood #mobilnytydzien

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Goha Radziszewska (@goh_amku)

#makeportals

OK, znaleźliśmy dziurkę od klucza i co dalej? Albo poziom zaawansowany – nie znaleźliśmy tejże, a nadal chcemy przejść na drugą stronę, niczym bajkowa Alicja. Myśl, myśl, co tu można zrobić? A gdyby tak znaleźć portal do światów równoległych? Stara metoda “zrób to sam” jest dobra na wszystko. Gdy znajdziemy się w jakimś beznadziejnie nudnym miejscu, sam piach i morze, bez spektakularnego #skyporn’a, znajdź lusterko, zrób portal i pokaż co tam słychać pod drugiej stronie:)

#makeportals

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paweł Magnus (@magnus___p)

#bepartofstreetart

Jest to zdecydowanie tag dla perfekcjonistów, bądź osób cierpiących na drobną nerwicę natręctw, którzy nie potrafią przejść obojętnie wobec dzieł niedokończonych. Tag #stańsięczęściąsztukiulicznej jest idealnym rozwiązaniem na złagodzenie frustracji wywołanej brakiem podmiotu wchodzącego w interakcję z muralami, graffiti, czy też zwykłym ulicznym wandalizmem ściennym.

::: #bepartofstreetart ;)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika funkyspion (@funkyspion)

Don't let it fly away #bepartofstreetart

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Goha Radziszewska (@goh_amku)

#basicgermanwords

Żyjemy w kulturze obrazkowej, nic więc dziwnego, że tradycyjne fiszki językowe wychodzą z obiegu. Często zastępują je aplikacje mobilne lub subskrypcja mailowa w stylu “słówko dnia”. Niemcy poszli o krok dalej i uczą podstaw swojego języka przez Instagram. Jeśli więc widzisz w przestrzeni miejskiej jakieś niemieckie słówko, otaguj je #basicgermanwords i przyczyń się do wykształcenia rzeszy (sic!) poliglotów:)

A bit of Paris in Berlin:) (inspired by @gosia_f)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Goha Radziszewska (@goh_amku)

#ihavethisthingwithfloors

Ludzie miewają różne przypadłości. Jedni zawsze śpią od strony ściany, drudzy muszą przysiąść przed podróżą, jeszcze inni mają ten problem z podłogami. No po prostu jak widzą fajne kafelki, to stają, patrzą w dół i pstrykają fotę swoich fajnych butów i tychże płytek podłogowych. Zresztą to nie muszą być płytki, może być trawa, piasek, cokolwiek, grunt to… grunt.

::: i'm really amazed by the richness of tiles' patterns which i find in wrocław – almost every floor has its own style

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika funkyspion (@funkyspion)

Zapraszamy także do lektury poprzednich części Słownika!

Część 1
Część 2
Część 3
– Część 4
Część 5
Część 6

Zostaw komentarz

MENU: