fot.: gosia_f

Mobilny Tydzień 2.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 37 (100)

25 maja 2015

Ubiegły tydzień zgromadził ponad 1400 zdjęć podpisanych tagiem #mobilnytydzien37! Przed wyborem najciekawszych z nich w setnej(!!!) odsłonie Mobilnego Tygodnia stanął Kamil Kawczyński.

Przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od poniedziałku (g. 9:00) do soboty (g. 20:00). Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Gosia (@gosia_f)

Mam słabość do prostych kompozycji i przyciągających wzrok barw, będących dopełnieniem dobrego kadru. Zdjęcie Gosi idealnie podkreśla kontrast między zaśnieżonymi szczytami gór a mieniącymi się intensywną zielenią niższymi partiami wzgórz alpejskiej miejscowości Château-d’Œx. Takie zapierające dech w piersiach widoki można zaobserwować szczególnie wiosną, gdzie przyroda budzi się do życia a jednocześnie z chmur potrafi sypnąć śniegiem, który najdłużej utrzymuje się na wierzchołkach gór. Niskie zabudowania usytuowane na tle wysokich skał, świetnie oddają bezmiar górskich przestrzeni. Bardzo dobra kompozycja, kolor, kontrast oraz wyraźny podział na pierwszy i drugi plan składają się na wyjątkowość tej fotografii.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paweł (@fotopawelolsztyn)

Wiosna w pełni. Wraz z rozkwitem flory i fauny można zauważyć wzrost aktywności miłośników fotografii makro. Z racji tego, że sam zaliczam się do tej grupy, nie mogły ujść mojej uwadze zdjęcia wykonane przez Pawła. To, które wywarło na mnie największe wrażenie przedstawia jeden z gatunków chrząszcza spacerującego po liściu. Świetny kontrast oparty o regułę barw bliższych i dalszych, bardzo dobre światło, charakterystyczny przedmiot fotografii oraz jednolite kolorystycznie tło stanowią mocne punkty tego kadru.

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Pawel Glowacki (@fotozielone)

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marcin (@lisovvy)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agnieszka Rogowska (@im_parasolka)

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika -DJ- Damian Jóskowiak (@djoskowiak)

Serdeczne dzięki za udział w naszym konkursie oraz gratulacje dla autorów wyróżnionych zdjęć!

Oczywiście zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Informacje o zasadach naszego, cotygodniowego konkursu znajdują się W TYM ARTYKULE. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od poniedziałku, g. 9:00 do soboty, g. 20:00) to: #mobilnytydzien38.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

MENU: