Uwaga! Nadchodzi Snapseed 2.0!

9 kwietnia 2015

Snapseed 2.0 właśnie pojawił się w Apple AppStore i Google Play (uwaga, w różnych wersjach narodowych Google Play nowa wersja może pokazać się z parogodzinnym opóźnieniem). Poprzednia wersja programu od lat cieszy się zasłużoną popularnością wśród fotografów mobilnych. Jakkolwiek jednak ostatnio zaczęto przebąkiwać że program nie jest aktualizowany i funkcjom zaczyna ustępować nowszym aplikacjom, które są aktualizowane regularnie. Jak sie okazało – był tego powód – zespół Snapseeda przez ostatnie miesiące pracował nad wersją 2.0 – która diametralnie zmienia sposób edycji zdjęć.

Ponieważ to taka nowość, tylko kilka słów o tym co się zmieniło:

  • W pełni nie-destrukcyjna edycja zdjęć za pomocą tzw. stosu edycji. Możliwość zastosowania każdego narzędzia/efektu do części zdjęcia za pomocą pędzla.
  • Nowe narzędzia: Transform (z korektą perspektywy i content-aware fill na brzegach), Brush (do malowania pędzlem efektami Dodge/Burn, Exposure i Saturation), Spot Repair (content-aware), nowe narzędzie winiety
  • Nowe efekty: Lens Blur (z bokeh), Glamour Glow (do portretów), Tonal Contrast, Grainy Film (symulacja ziarna z filmu analogowego), Noir (alternatywna konwersja czarno-biała z efektem fade)
  • Zapis do rolki jako nowy obrazek lub jako bieżący, z możliwością ponownego odczytu zmian i dalszej edycji

Mimo, że apka ukazała się 2 godziny temu, Google odrobiło pracę domową i są już dostępne wideoporadniki do nowej wersji Snapseed.

Krótki filmik ilustrujący kilka trików w nowym Snapseed:

Dłuższy, półgodzinny film, gdzie zostaje omówiona większość istotnych cech aplikacji:

Dla osób, którym powyższe wideoporadniki tylko zaostrzyły apetyt – nie lada gratka – KelbyOne udostępnia kompletny kurs obsługi Snapseed 2.0 – zupełnie za darmo. Zarejestrujcie się na niego pod adresem: http://kelbyone.com/snapseed.

U nas wkrótce recenzja Snapseeda 2.0 – a tymczasem – ściągajcie i pokażcie nam swoje kreacje tagując je za pomocą #mobilnytydzien31.

 

Zostaw komentarz

MENU: