Relacja z wystawy Mobilnych we Włocławku

15 kwietnia 2015

Autor: Krzysztof Górny

Mobilni we Włocławku –  w Galerii Migawka w Browarze B – to kolejna odsłona wystawy Mobilny Tydzień. W styczniu 2015 mogliśmy oglądać tę wystawę w Murowanej Goślinie pod Poznaniem.

Wernisaż wystawy z małym poślizgiem otworzył Kustosz Galerii Jarek Czerwiński, następnie oddał głos mnie. Opowiedziałem o Grupie Mobilni, jej twórczości, konkursach Mobilny Tydzień i Fotografia Dnia. Przedstawiłem przybyłych Instagramerów, poprosiłem wszystkich na środek i wręczyłem drobne upominki ufundowane przez naszego Partnera wystawy, Firmę Wielka Ucieczka z Wrocławia.

Obdarowani Instagramerzy byli pozytywnie zaskoczeni upominkami. „Prezenty to łamanie stereotypu  wernisażu fotograficznego” – usłyszałem od jednego z nich. Podczas rozmów, oglądania fotografii, popijania dobrego wina oraz napojów, tłumaczyliśmy widzom, dlaczego fotografia mobilna nie różni się tak dużo od fotografii tradycyjnej, a Michał pokazywał zainteresowanym gadżety fotografa mobilnego: obiektywy do telefonów, statywy, powerbanki. Padła propozycja organizacji Finisażu wystawy w maju, połączonego z warsztatami o fotografii mobilnej.

Frekwencja zainteresowanych przebiła moje oczekiwania. Na wernisaż przybyło blisko 100 osób. Galerie Migawka miesięcznie odwiedza do 5500 tysiąca zwiedzających, więc spore szanse, że więcej osób z Włocławka „zarazi” się fotografią mobilną

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji wystawy. Dziękujemy też naszym partnerom:

Szczególne podziękowania dla Galerii Migawka, za zaproszenie i możliwość prezentowania fotografii mobilnej po raz pierwszy w Waszej Galerii.

Wystawa można oglądać codziennie do 18 maja 2015.

Jeden komentarz

  1. Nie udało mi się niestety dotrzeć na wernisaż wystawy. Mam jednak nadzieję, że uda mi się dotrzeć do galerii i obejrzeć zdjęcia. Pozdrawiam :)

Zostaw komentarz

MENU: