fot.: Szymon Ślipko

Mobilny Tydzień 2.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 33 (96)

27 kwietnia 2015

Wysłaliście do nas ponad 1700 zdjęć! Opiekunem aktualnego przeglądu był Mateusz Jaszak, który pieczołowicie przejrzał wszystkie fotografie i wybrał te, które wzbudziły w nim największe emocje.

Przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od poniedziałku (g. 9:00) do soboty (g. 20:00). Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Szymon Ślipko (@szymonslipko)

Martwa natura w interpretacji Szymona przedstawia piękno codzienności w zupełnie nowym ujęciu. Krzesło, cień… może wydawać się, że jest to nic szczególnego, aczkolwiek ten obraz zatrzymał mnie na dłużej. Nie potrafię racjonalnie wyjaśnić powodu wyboru propozycji na zdjęcie tygodnia. Ta fotografia mogłaby się pojawić na okładce odświeżonego wydania “Politei” Platona, w którym znajdziecie metaforę wpływu idei na życie ludzi, jaką jest jaskinia platońska. Tam doczesnością jest jaskinia (a krzesło jest tworem doczesnym), w której pojawiają cienie-idee. Odrzucenie powierzchowności i racjonalne podejście do rzeczywistości prowadzi ludzi do poznania prawdy o naturze świata.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marcin Walencik (@instasetter)

Interakcja martwego z żywym… Marcin pokazał kontrast przy pomocy formy i treści, co wzmacnia dany efekt. Fotograf zwrócił uwagę na to, co różni nas od zimnych, bezdusznych przedmiotów i przypomina nam, że posiadamy dar zwany siłą sprawczą.

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @pigmejczyk

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Damian Kostka (@free3hands)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Vlada Ploca (@ploca)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agnieszka Rogowska (@im_parasolka)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @mistr_jj

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Karo Lewandowska (@half_of_that)

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym przeglądzie oraz gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Informacje o zasadach naszego, cotygodniowego konkursu znajdują się W TYM ARTYKULE. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od poniedziałku, g. 9:00 do soboty, g. 20:00) to: #mobilnytydzien34.

Zostaw komentarz

MENU: