Mobilny Tydzień 2.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 31 (94)

13 kwietnia 2015

Mimo poświątecznego rozprzężenia #mobilnytydzien31 zgromadził blisko 1400 zdjęć! Podsumowania przeglądu dokonał Wojtek Papaj.

Przypominamy, że w akcji biorą udział wyłącznie autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie od poniedziałku (g. 9:00) do soboty (g. 20:00). Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paweł (@fotopawelolsztyn)

Pierwsze wyróżnienie przypada w udziale Pawłowi z Olsztyna; to zdjęcie to swoisty teatr cieni – sylwetki drzew tworzą scenę, scenografię zaś kreuje pogoda: połączenie chmur rozświetlonych zachodzącym słońcem oraz zacinającego deszczu. Parę głównych bohaterów przepełnia – widoczna w postawie i gestach – euforia. Czy wywołuje ją miłość, czy może „piękne okoliczności przyrody”, nie wiemy, jednak entuzjazm udziela się widzowi, co czyni fotografię Pawła wiosennie radosną.

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @milewski01

Wyróżnienie drugie, praca fotografa o nicku @milewski01 – to przeciwieństwo poprzedniej kompozycji. Jest wprawdzie ten sam koncept negative space, nawet ten sam rekwizyt (parasol), ale postać ludzka jest statyczna – dynamikę wprowadza przestrzeń sceny (staromiejski zaułek z wyrazistym wzorem bruku tworzącym linie wiodące). Zmęczenie, rezygnacja, życiowy zakręt i nieznana perspektywa – tych niewesołych skojarzeń dopełnia kolorystyka zdjęcia.

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dariusz Myszkowski (@darom77)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jacek Szlak (@jacekszlak)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Waldemar Błażej Nowak (@vollygda)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Daniel (@dbieniu)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marcin (@lisovvy)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Magda DJM (@mdjm_ibiza)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ula (@chodztutej)


Serdecznie dziękujemy za udział w naszym przeglądzie oraz gratulujemy autorom wyróżnionych prac! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Informacje o zasadach naszego, cotygodniowego konkursu znajdują się W TYM ARTYKULE. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od poniedziałku, g. 9:00 do soboty, g. 20:00) to: #mobilnytydzien32.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

MENU: