Mobilni jadą na kolonię ;)

18 marca 2015

Fotografia mobilna zaczyna zdobywać w Polsce coraz więcej fanów. Konkursy, wystawy, spotkania plenerowe i warsztaty gromadzą zwykle pokaźne grono miłośników fotografowania przy pomocy smartfona. Cieszymy się, gdy raz po raz możemy dorzucić do tego swoją cegiełkę, zapraszając Was do różnych projektów fotograficznych i podsuwając inspirację na nowe kadry. Ale chyba najwięcej radości dają nam osobiste spotkania z Wami podczas warsztatów i tzw. photowalków. To tam możemy bezpośrednio wymienić się naszymi doświadczeniami, podyskutować na różne tematy, związane z fotografowaniem i wspólnie rozwiązać problemy wynikające z ograniczeń naszych aparatów. Edukacja i promocja fotografii mobilnej to nasze najważniejsze cele i jak pojawiła się okazja szerzenia tej wiedzy już u najmłodszych to nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie.

WUlogo_tlo

Pomysł warsztatów dla dzieci padł ze strony Biura Usług Turystycznych „Wielka Ucieczka”. Skontaktowali się z nami i powiedzieli: pokażmy naszym dzieciakom, że telefon nie służy tylko do grania, że można za jego pomocą pokazać piękno otaczającego nas świata. Zgodziliśmy się od razu i zostaliśmy Partnerem wyjazdu.

Na przełomie lipca i sierpnia „Wielka Ucieczka” organizuje wyjazd kolonijny dla dzieci w wieku 8-14 lat. Uczestnicy kolonii pojadą do Bukowca (niewielka miejscowość w Rudawach Janowickich), gdzie będą mieli możliwość uczestniczenia m.in. w warsztatach fotografii mobilnej, które będzie prowadził Damian Kostka (@free3hands). Na warsztatach pojawi się także gość specjalny (i to jest właśnie ta nasza „cegiełka”) – Michał Koralewski (@michal_koralewski), który poprowadzi plener fotograficzny i opowie o swoich doświadczeniach związanych z fotografowaniem przy pomocy telefonu komórkowego.

Pozostałe atrakcje „Kolonii z tematem”:

– podstawy fotografii i obróbka zdjęć za pomocą urządzeń mobilnych;
– codzienne warsztaty;
– fotografia w turystyce;
– niezbędnik mobilnego fotografa;
– plenery fotografii mobilnej w Bukowcu i okolicach;

Na zakończenie każdy z uczestników przygotuje 2 fotografie na kolonijny wernisaż “Młodzi Mobilni w plenerze”. Najciekawsze zdjęcia pokażemy Wam w sierpniu na naszej stronie internetowej!

Więcej informacji znajdziecie na stronach:
www.wielkaucieczka.pl/kolonia-tematem-2015/
www.facebook.com/wielkaucieczkawroclaw

Zapraszamy w imieniu swoim i organizatorów kolonii!

Zostaw komentarz

MENU: