Wystawa „Bez pośpiechu” w Trójmieście

14 stycznia 2015

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich sympatyków i entuzjastów fotografii mobilnej do Gdyni na kolejną odsłonę wystawy „Bez pośpiechu – opowieści z ulic i podwórek”. W ubiegłym roku wystawa była prezentowana w poznańskim Domu Kultury „Słońce” w ramach II Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. „Bez pośpiechu – opowieści z ulic i podwórek” to pierwsza taka wystawa w Polsce, gdzie w jednym miejscu można zobaczyć fotografie ponad 40 fotografów, których twórczość podziwiać można przede wszystkim na ekranach telefonów, za pośrednictwem zyskującej coraz większą popularność aplikacji Instagram, która skupia około 300 milionów użytkowników z całego świata.

Na wystawie zaprezentowane będą zdjęci takich autorów jak Richard „Koci” Hernandez (zdobywca nagrody Emmy, nominowany do nagrody Pulitzera), Thomas Kakareko (mający swoje korzenie w Gdańsku, najpopularniejszy współczesny fotograf uliczny w Niemczech), Philippe Gonzalez (twórca www.Instagramers.com), Greg Schmigel (znakomity amerykański portrecista) czy Emil Pakarklis (założyciel iPhone Photography School), jak również przedstawicieli ogólnopolskiej Grupy Mobilni, grupy fotografów mobilnych z Czech i Włoch. Wartością dodaną dla trójmiejskich odbiorców wystawy jest liczna reprezentacja lokalnych fotografów mobilnych, dzięki którym czar miejskiej codzienności, uchwycony w mistrzowskich czarnobiałych kadrach, obok Berlina czy Nowego Jorku, pokazuje również przestrzeń Gdyni czy Gdańska

Wystawa „Bez pośpiechu – opowieści z ulic i podwórek” dostępna jest w siedzibie InfoBoxu, przy ul. Świętojańskiej 30, w terminie 19-30 stycznia 2015 r., od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00, w sobotę 11.00-18.00, w niedzielę 11.00-16.00.

Spotkanie z autorami wystawy odbędzie się 23 stycznia o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!

Patronat nad wydarzeniem sprawują Kurier Gdyński (https://www.facebook.com/kuriergdynski) oraz iBedeker.pl (http://iBedeker.pl) – popularny blog poświęcony Trójmiastu. Wydruk zdjęć na potrzeby wystawy zapewnił Blue Canvas (http://bluecanvas.pl). Wkrótce zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

komentarze 2

  1. […] „Bez pośpiechu – opowieści z ulic i podwórek” […]

  2. […] W ubiegły piątek odbył się jej wernisaż i w moim odczuciu okazał się sukcesem. Jego profesjonalne przygotowanie zostało nagrodzone liczną publicznością, która, jak się wydawało, z zainteresowaniem oglądała zaprezentowane zdjęcia. Jeśli ktoś jeszcze nie był, a do Gdyni ma niedaleko, to może je obejrzeć osobiście. Wystawa trwa do najbliższej niedzieli, 1. lutego w Infoboxie mieszczącym się przy ulicy Świętojańskiej 30. O szczegółach możecie przeczytać tutaj. […]

Zostaw komentarz

MENU: