Najlepsze polskie fotografie mobilne – 31 stycznia w Murowanej Goślinie

20 stycznia 2015

Już 31 stycznia w Galerii w Pałacu, mieszczącej się w Murowanej Goślinie, odbędzie się wernisaż podwójnej wystawy najlepszych polskich fotografii mobilnych. Pokażemy zdjęcia laureatów przeglądów Mobilny Tydzień 2.0 i Fotografii Dnia oraz wybrane prace prezentujące twórczość członków Grupy Mobilni: łącznie prawie 130 zdjęć wykonanych telefonami komórkowymi przez fotografów z Poznania, Krakowa, Trójmiasta, Warszawy, Wrocławia, Katowic i wielu innych miejscowości naszego kraju.

Wszyscy wiemy, że „najlepszym aparatem fotograficznym jest ten, który mamy przy sobie.” Te słowa, powtarzane do znudzenia, dobrze jednak oddają najważniejszy atut fotografii mobilnej. Dzięki temu, że telefon komórkowy towarzyszy nam przez cały dzień, a przy tym jest urządzeniem tak powszechnym, że aż niedostrzegalnym, możemy zatrzymać w obrazie wiele chwil z naszej codzienności. Dziś telefon ma już prawie każdy, większość z nich posiada wbudowane aparaty fotograficzne — lepsze czy gorsze. Dzięki temu w sposób masowy powstaje fotograficzna dokumentacja współczesności, o jakiej nasi przodkowie mogli tylko marzyć.

W maju 2013 zaprosiliśmy Was do zabawy pod hasłem #mobilnytydzien. W kolejnych miesiącach Mobilny Tydzień ewoluował, ale wciąż pozostaje najpopularniejszym przeglądem fotografii mobilnej w Polsce. W ciągu 82 tygodni trwania tej akcji pokazaliście nam prawie 70.000 zdjęć. Wszystkie obejrzeliśmy i subiektywnie oceniliśmy, a najciekawsze z nich pokazaliśmy na naszej stronie internetowej. Wasze zdjęcia wystawialiśmy też w galeriach – rok temu w Murowanej Goślinie, a później we Wrocławiu. Teraz znów chcemy zaprosić Was do podpoznańskiej Murowanej Gośliny, gdzie przez cały luty w Galerii w Pałacu będzie można obejrzeć najlepsze polskie fotografie mobilne. Wernisaż i spotkanie z autorami odbędzie się 31 stycznia o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy, to będzie niezwykła okazja spotkać w jednym miejscu wielu znakomitych użytkowników Instagrama, EyeEm i innych serwisów społecznościowych, na których można prezentować zdjęcia z telefonów komórkowych.

Organizatorzy:

Patronat medialny:

wcnMagazyn opiniotwórczy „Wszystko Co Najważniejsze” objął patronatem medialnym naszą wystawę. Dziękujemy!
(Na stronie internetowej WCN znajdziecie m.in. cykl „Piękno fotografii”, w ramach którego publikujemy najlepsze zdjęcia z przeglądów Mobilny Tydzień i Fotografia Dnia: http://wszystkoconajwazniejsze.pl/tag/fotografia/)

fotokomPatronat nad wystawą ma także blog poświęcony fotografii mobilnej – Fotokomórkomania. Dziękujemy!

Partner wystawy:

wielka-ucieczkaBiuro Usług Turystycznych WIELKA UCIECZKA przygotowało miłą niespodziankę dla laureatów wystawy, którzy pojawią się na wernisażu 31 stycznia.
Ale na razie ciiii…, nie zdradzimy szczegółów ;)

Druk zdjęć:

kolecki-logo

Zdjęcie na plakacie:

Wykonane przez Pawła Magnusa. Bardzo dziękujemy!

Do Murowanej Gośliny można dojechać:
-> pociągiem (trasa Poznań – Wągrowiec)
-> samochodem (Z Poznania kierunek na Wągrowiec (drogą 196). Trasa biegnie przez Koziegłowy, Czerwonak, Owińska i Bolechowo. Za Bolechowem należy zjechać z obwodnicy i wjechać do centrum Murowanej Gośliny. Ulicą Poznańską należy przejechać rondo na wprost i jakieś 800 metrów dalej wypatrywać drogowskazu prowadzącego do Urzędu Miasta i Gminy, znajdującego się przy parku miejskim. Można tam wjechać, lub poszukać parkingu w pobliżu. W parku stoi duży budynek z kolumnami – to jest właśnie „Galeria w Pałacu” (ul. Kochanowskiego 23).)
-> autobusami miejskimi nr 341, 342, 348 z dworca Poznań – Śródka.

Jeden komentarz

  1. […] Drugim podobnym wydarzeniem jest już druga wystawa fotografii mobilnych prezentowana w Murowanej Goślinie. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku i spotkała się ze sporym zainteresowaniem społeczności i widzów. Z głosów płynących z różnych stron kraju można się spodziewać, że ta będzie oblegana jeszcze bardziej. Tematem wystawy są najlepsze zdjęcia zgłoszone do organizowanej przez „Mobilnych” na Instagramie akcji „Mobilny tydzień” (#mobilnytydzienXX). W jej ramach każdego tygodnia wybieramy kilka najciekawszych prac, a 2 najlepsze z każdej edycji trafiły na wystawę. Dodatkowo każdego dnia wybierana jest też fotografia dnia – i te zdjęcia również trafią na aktualną wystawę. Nowością tegorocznego wydarzenia będzie osobna prezentacja prac wszystkich członków grupy „Mobilni”. Łącznie będzie można obejrzeć prawie 130 zdjęć, a wszystkie one zmieszczą się w obszernych i gościnnych progach „Galerii w Pałacu”. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę, 31. stycznia o godzinie 18:00. Planuję się na niej pojawić. Zdjęcia będzie można oglądać do końca lutego. Współorganizatorem wystawy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. O szczegółach przedsięwzięcia możecie przeczytać w tym artykule. […]

Zostaw komentarz

MENU: