Mobilny Tydzień 2.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 17 (80)

5 stycznia 2015

Stary rok pożegnaliśmy, nowy witamy kolejnym przeglądem najlepszych polskich fotografii mobilnych. W minionym tygodniu tag #mobilnytydzien17 zgromadził około prawie tysiąc zdjęć. Ambitnego zadania wyboru tych najciekawszych podjęła się Gosia Radziszewska.

Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od poniedziałku (g. 9:00) do soboty (g. 20:00). Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tableta.

Najlepsze zdjęcia:

#jump #somewhere #sometimes #trip #instagrampl #instagood #mobilnytydzien17 #mobilephotography #bestoftheday #amazing #awesome #winter #man #bestof #thebest

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Magdalena Antkowiak (@asymetria)

Przewrotnie @asymetria zaprezentowała nam bardzo symetryczne zdjęcie: pagórek równo opada po obu stronach, a wychylające się słońce równoważy smuga zostawiona na niebie przez samolot. W harmonii tkwi siła zdjęcia – porządek i minimalizm to nasi najwięksi sprzymierzeńcy, bo dzięki temu możemy skupić się na tym, co tak naprawdę przedstawia to zdjęcie. Skok, #jumpstagram, wniebowzięcie, porwanie przez Obcych? A może odwrotnie? Ta postać leci w dół z ogromną prędkością lub wolniutko opada na ziemię w majestatycznym blasku zachodzącego słońca… Tyle zagadek, a tylko jedna mała sylwetka na zdjęciu. Mniej to nowe Więcej.

Łazienki Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marek Grabowski (@szperacz_)

Kolejne zdjęcie, gdzie główną rolę gra ukryta w cieniu sylwetka (silhouette). Niektórzy twierdzą, że nie da się zrobić dobrego zdjęcia nocnego smartfonem. Tym bardziej cieszy fakt, że takie fotografie jednak istnieją. To się nazywa fotografia przy słabym świetle! Jedyne jasne źródło stanowią świąteczne lampki, które wyznaczają drogę zagubionej dziewczynie. Ich blask wyznacza cel, do któego zdąża główna bohaterka i wzrok odbiorcy. Czy jej się uda? Co kryje mrok na poboczu drogi?

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

@moondek

2015.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Rajmund Barnaś (@moondek)

  @pan_batman

 #rooftop #femina #fajerwerki #fireworks #warszawa #warsaw #waszawawa #warsawbynight #warsawlovers #vsco #vscocam #vscowarsaw #vscopoland #igers #igerswarsaw #igerspoland #ig_poland #ig_europe #ig_global #rising_masters #instasize #nowyrok #newyear #newyearseve #mobilnytydzien17 #ourpoland #dziejesiewpolsce #loves_poland #lubiepolske #shootermag Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał (@pan_batman)

@zlystarysierzant

metro story #igerswarsaw #igerspoland #mobilnytydzien17 #nokialumiaphotos

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @zlystarysierzant

@kasia_kg

horyzont
#horizon #bluesky #balticsea #winter #zima #morze #loves_poland #igerspoland #mobilnytydzien17 #nokialumia

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kołobrzeg | PL (@kasia_kg)

@ikotele

„Czas odnotować ten fakt przykry – przywykliśmy do rzeczy absolutnie niezwykłych.” #home #winter #beautiful #blue #sky #sun #snow #nature #vscocam #vsco #vzcopoland #igerspoland #mobilnytydzien17 #vscogood_

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika magda borzynska (@ikotele)

@nelcajs

❄️ #VSCOcam #forest #winter #liveauthentic #livefolk #vzcopoland #mysterious_enchanted_trees #rsa_trees #everydaypoland #ourpoland #malopolskatogo #winterishere #podhale #ic_trees #treespkease #treestagram #global_nature_trees #treestreestrees #loves_nature #allnatureshots #rsa_nature #natureromantix #ic_nature #lubiepolske #igerspol #loves_poland #lifeofadventure #zima #wintertime #thetrickytree

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika nv (@nelcajs)

@nuskati

#vscocam #tatry #mountains #tatrasmountains #blancoynegro #blackandwhite #bwoftheday #bwoftheday #vzcopoland #vsco_top

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Justyna (@nuskati)

@mikroformat

Zimno, więc… / It’s cold, so… #vilnius #wilno #lithuania #litwa #lietuva #vilniusofficial #mobilnytydzien17 #jj_mextures #iphoneonly #ig_worldclub #mextures #streetart #loves_europe

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @mikroformat

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym przeglądzie i gratulujemy autorom wyróżnionych fotografii. Zimowych zdjęć pojawia się co raz więcej, ciekawe co przyniesie kolejny tydzień!:)

 

Informacje o zasadach akcji Mobilny Tydzień znajdują się W TYM ARTYKULE. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od poniedziałku, g. 9:00 do soboty, g. 20:00) to #mobilnytydzien18.

 

Jeden komentarz

  1. […] Wszystkie wyróżnione zdjęcia w 16 edycji Mobilnego Tygodnia 2.0 [LINK] […]

Zostaw komentarz

MENU: