Mobilny Tydzień 2.0 – przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 15 (78)

22 grudnia 2014

Ubiegły tydzień zgromadził ponad 700 zdjęć podpisanych tagiem #mobilnytydzien15. Wyboru najciekawszych z nich dokonał Michał Koralewski.

Przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od poniedziałku (g. 9:00) do soboty (g. 20:00). Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

A teraz już przechodzimy do prezentacji najciekawszych zdjęć tygodnia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika TT (@peperasmeno)

Najciekawszym zdjęciem 15. edycji nowej odłony Mobilnego Tygodnia jest praca Teresy Trzcińskiej. Niezwykle oryginalny kadr, z dominującym balonem widokowym na pierwszym planie i pięknie wkomponowanym kościołem na krakowskiej Skałce. Zwisające liny oraz ich cienie, widoczne na poszyciu balonu, dodają całej kompozycji lekkości, swobody i wolności. Aż ma się ochotę wskoczyć do gondoli balonu i wybrać w podróż dookoła świata. Choćby i w 80 dni.

 

#fog in #ilawa #vscogrid #vzcopoland #igerspoland #mobilnytydzien15 #vsconature #minimal_masters #minimalmood #mindtheminimal #minimalista_ve #minimalism42 #minimalvirus #minimal_perfection #ig_europe #ig_minimalshots #ig_captures_minimalism #ig_excellence #ig_worldclub #jj_minimalism #rsa_minimal #loves_poland #loves_europe #latergram

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adrian Werner (@adrianwerner)

Malownicza panorama jeziora Iławskiego w wykonaniu Adriana Wernera. W tle widać dramatyczną walkę sternika jachtu żaglowego Omega z żywiołem – listopadowym wiatrem i wysokimi falami. Pomimo znacznej odległości fotografowanego obiektu dobrze widac mimikę twarzy sternika – zaciśnięte zęby i zmarszczone czoło, co sugeruje determinację, skupienie i siłę psychiczną. Żaglówka ma dość mocny przechył, być może nabiera wody, na szczęście z prawej strony kadru nadpływa pomoc w postaci pomarańczowej motorówki WOPRu, prowadzonej przez atrakcyjną blondynkę. Wydaje się, że wokół niej wiatr cichnie, a fale ulegają spłaszczeniu. Łatwo się domyślić rychłego happy endu. Całe to zdarzenie zostało dyskretnie przysłonięte mgłą, pozostawiając jego bohaterów w prawdziwie intymnym zatrzymaniu. Dodatkowym smaczkiem zdjęcia jest pionowa konstrukcja metalowego uchwytu, wcinająca się w poziomo ułożone deski pomostu. Minimalizm ekstra klasa!

Pozostałe zdjęcia wyróżnione w 15. edycji przeglądu Mobilny Tydzień 2.0:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Szymon Ślipko (@szymonslipko)

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jerzy Jachym (@jerzy_jachym)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Wojtek W. (@cloud_wear)

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Łukasz Walas (@lucoctober)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @fotozielone

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Damian Kostka (@free3hands)

Serdeczne dzięki za udział w naszym konkursie oraz gratulacje dla autorów wyróżnionych zdjęć! Oczywiście zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia.

Informacje o zasadach naszego, cotygodniowego konkursu znajdują się W TYM ARTYKULE. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od poniedziałku, g. 9:00 do soboty, g. 20:00) to: #mobilnytydzien16

Zostaw komentarz

MENU: