Mobilny Tydzień 2.0 – przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 14 (77)

15 grudnia 2014

Ubiegły tydzień zgromadził blisko 900 zdjęć podpisanych tagiem #mobilnytydzien14. Przed wyborem najciekawszych z nich ponownie stanął Kamil Kawczyński.

Przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od poniedziałku (g. 9:00) do soboty (g. 20:00).  Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia:

#gdanskiekadry #gdansk #igersgdansk #igerspoland #mobilnytydzien14 #bnw_oftheworld #bnw_zone #bnw_life #bnw_photografare #bnw_one #bnw_demand #bnw_eye #bnw_captures #bnw_city #bnwlife_member #ig_europe #loves_poland #loves_bnw #jj_streetphotography #rsa_streetview #rsa_bnw

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adrian Werner (@adrianwerner)

Spośród wszystkich zdjęć z ubiegłego tygodnia, to utkwiło mi najbardziej w pamięci. Jest to jedna z tych fotografii, wobec której nie da się przejść obojętnie. Adrianowi (@adrianwerner) udało się uchwycić młodą parę na tle jednego z najbardziej charakterystycznych symboli Gdańska. Uwagę widza może przykuwać zarówno piękna architektura w tle, jak i główny temat zdjęcia. Widoczny moment rozluźnienia u małżonków, którzy z pewnością zaraz będą pozować do kolejnego ujęcia, odwrócony od nich fotograf oraz ciekawe tło, ukazują magię chwili widoczną w kadrze. Zastosowany filtr B&W, który idealnie sprawdza się w fotografii ulicznej sprawił, że mimo charakterystycznego drugiego planu widz nie traci kontaktu z parą, będącą motywem przewodnim zdjęcia. Jeśli dodamy do tego sporą liczbę równoległych linii względem bocznych krawędzi fotografii, składających się na atrakcyjną dla oka geometrię kadru, uzyskamy przepis na kolejne zdjęcie tygodnia.      

… my gate … #wroclaw #wrocław #wroclove #webstagram #webstapick #igerspol #iphoneonly #igerspoland #igerswroclaw #iphoneography #otwartagaleria #poland #street #streetart #streetphoto #streetphotography #galeria52 #grupamobilni #loves_bnw #loves_poland #bw #bnw #bnw_zone #bnw_europe #shootermag #blackandwhite #monochrome #mobilnytydzien14 #ipsmag Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Damian Kostka (@free3hands)

Kolejnym zdjęciem, które przykuło moją uwagę jest to wykonane przez Damiana (@free3hands). Samemu zdarza mi się fotografować mosty i wiem jak czasem dużo czasu trzeba im poświęcić, by uzyskać zadowalające rezultaty. Dobra pozycja z której było robione zdjęcie, przyciągająca uwagę podwieszana konstrukcja oraz zastosowanie winiety, wymuszającej od widza skupienie swojej uwagi na pylonach mostu, składają się na wysoką atrakcyjność kadru.

Poniżej, pozostałe wyróżnione zdjęcia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dorota (@mychakowalczyka)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adrian Werner (@adrianwerner)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika TT (@peperasmeno)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @stebelka

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @zlystarysierzant

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @aellirenn

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agnieszka Rogowska (@im_parasolka)

Serdeczne dzięki za udział w naszym konkursie oraz gratulacje dla autorów wyróżnionych zdjęć! Oczywiście zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia.
Informacje o zasadach naszego, cotygodniowego konkursu znajdują się W TYM ARTYKULE. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od poniedziałku, g. 9:00 do soboty, g. 20:00) to: #mobilnytydzien15

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

MENU: