fot.: zlystarysierzant

Mobilny Tydzień 2.0 – przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 10 (73)

17 listopada 2014

Przeglądu zdjęć mobilnych oznaczonych na Instagramie tagiem #mobilnytydzien10 dokonał Łukasz Gurbiel (sollyth). Czy wiecie, że prawdopodobnie kwestią 1 – 2 najbliższych tygodni jest regularne przekraczanie liczby 1000 zdjęć uprawnionych do zabawy podczas każdej z kolejnych edycji? Niesamowite!

Jak zwykle przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem (od 17 do 22 listopada będzie obowiązywał tag #mobilnytydzien11) i opublikowane na Instagramie w terminie: od poniedziałku (g. 9:00) do soboty (g. 20:00). Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

A teraz oddajemy już głos Łukaszowi.

Spośród wszystkich zdjęć oznaczonych tagiem #mobilnytydzien10, moją uwagę przykuło kilkanaście. Ostatecznie, do dzisiejszego przeglądu, zdecydowałem się wybrać osiem z nich.

Dwa z tych ośmiu zdjęć od początku były moimi zdecydowanymi faworytami. Nie pokuszę się o decyzję, które z nich wydaje mi się lepsze, stąd proszę przedstawioną kolejność traktować jako alfabetyczną. W ramach rekompensaty, poszkodowany z powodu alfabetu autor otrzymuje miejsce pod zdjęcie tytułowe :).

Dwie zwycięskie fotografie 10 odsłony MT 2.0:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @bajntka

Powyższa praca to fotografia uliczna w najczystszej postaci! Poprawnie skomponowane, piękne zdjęcie. Trudno od niego oderwać wzrok, nie zastanawiając się jaka historia jest związana ze sfotografowaną kobietą i trzymanym przez nią telefonem. Kim ona jest, gdzie była i dokąd zmierza? Czy z niepokojem czeka na jakieś ważne połączenie lub sms? A może sama musi gdzieś zatelefonować i obawia się ciężkiej rozmowy? Możliwe też, że po prostu czyta (z wykorzystaniem drugiej pary okularów) najnowsze wiadomości lub tylko sprawdza godzinę… Interpretacji tego co widzimy może być wiele, jednak siłą tej fotografii jest to, że przyglądając się jej, pragniemy się nad nimi wszystkimi zastanowić.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @zlystarysierzant

Powyższa praca absolutnie urzekła mnie swoją kompozycją, wykorzystującą efekt naturalnego obramowania. Cały kadr jest zbudowany z prostokątów, w dodatku prostokątów posiadających bardzo zbliżoną fakturę! Niesamowicie to w tym przypadku zagrało! Zdjęcie jest też ciekawe w płaszczyźnie poza kompozycyjnej. Skłania do myślenia, do refleksji nad kondycją miasta (tutaj Warszawy). Nie pozwala zapomnieć, że tuż obok bogatego, wymuskanego i błyszczącego centrum miasta, być może rozgrywają się gospodarcze, a przede wszystkim ludzkie dramaty.

Pozostałe wyróżnione prace (również kolejność alfabetyczna):

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika aalinoe (@aalinoe)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Women.Poland.Gdańsk.Samsung. (@figgowebb)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @fotozielone

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Klaudia Jaworska (@k_jaworska)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Krzysztof Gębarowski (@lyszka)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Waldemar Błażej Nowak (@vollygda)

Serdeczne dziękujemy za udział w naszej zabawie oraz gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Pamiętajcie: kolejna edycja MT 2.0 już trwa, a w tym tygodniu (od poniedziałku, g. 9:00 do soboty, g. 20:00) obowiązującym tagiem jest #mobilnytydzien11. Informacje o zasadach konkursu znajdują się W TYM ARTYKULE.

Jeden komentarz

  1. […] Komentarz: Zdjęcie absolutnie urzekło mnie swoją kompozycją, wykorzystującą efekt naturalnego obramowania. Cały kadr jest zbudowany z prostokątów, w dodatku prostokątów posiadających bardzo zbliżoną fakturę! Niesamowicie to w tym przypadku zagrało! Zdjęcie jest też ciekawe w płaszczyźnie poza kompozycyjnej. Skłania do myślenia, do refleksji nad kondycją miasta (tutaj Warszawy). Nie pozwala zapomnieć, że tuż obok bogatego, wymuskanego i błyszczącego centrum miasta, być może rozgrywają się gospodarcze, a przede wszystkim ludzkie dramaty. Wszystkie wyróżnione zdjęcia w 10 edycji Mobilnego Tygodnia 2.0 […]

Zostaw komentarz

MENU: