Zdjęcie główne MT 69, fot.: funkyspion

Mobilny Tydzień 2.0 – przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 6 (69)

20 października 2014

W minionym tygodniu tag #mobilnytydzien6 zgromadził około 800 zdjęć. Trudnego zadania wyboru tych najciekawszych podjęła się Gosia Radziszewska.


Przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od poniedziałku (g. 9:00) do soboty (g. 20:00). Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tableta.

Najlepsze zdjęcia:

 

Podróżnicze zdjęcia @funkyspiona zawsze mnie fascynowały. Za to też właśnie kocham Instagram – dzięki niemu mogę odwiedzić mnóstwo spektakularnych miejsc oraz poznać setki ciekawych ludzi wraz z ich historiami i to bez wychodzenia z domu. Podobnie jest z tą fotografią z Iranu. Jest to bardzo ciekawy portret, którego tło stanowi fragment egzotycznej dla nas architektury. Poza starszego mężczyzny idealnie wpasowuje się w widoczny z tyłu złocisty meczet, a on sam lekko się uśmiecha i nawiązuje kontakt wzrokowy z odbiorcą. Jego otwarta postawa sama w sobie staje się komunikatem – to zaproszenie do zapoznania się z jego kulturą. Wyrazista postać wzmacnia przekaz i wzbudza emocje. Po prostu rewelacja!

 

Druga fotografia, która najbardziej przykuła moją uwagę, to też “pocztówka” z podróży. O ile w tej pierwszej kolor był jak najbardziej trafnym wyborem, w tej scenie zupełnie by się nie sprawdził. Gwar włoskiej ulicy, gdzie turyści przecinają ścieżki zwyczajnych mieszkańców Florencji, do tego kolorowe kamieniczki i charakterystyczna cegła ratuszu wieńczącego uliczkę słusznie zostały wyciszone przez Darka (@darom77) konwersją monochormatyczną. Subtelne zadrapania i efekt postarzenia zdjęcia dodają uroku i podkreślają historyczny charakter tego miasta. Aż chce się zawołać “Bravissimo!”.

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

 

Serdecznie dziękuję za udział w naszym przeglądzie i gratuluję autorom wyróżnionych zdjęć. Pięknych zdjęć jest coraz więcej, zatem zachęcam do dalszego udziału w Mobilnym Tygodniu.

Informacje o zasadach akcji Mobilny Tydzień znajdują się W TYM ARTYKULE.

Tag obowiązujący w tym tygodniu (od poniedziałku, g. 9:00 do soboty, g. 20:00): #mobilnytydzien7.

Zostaw komentarz

MENU: