To już w tę sobotę! Międzynarodowa wystawa „Bez pośpiechu…” Zapraszamy!

17 października 2014

Już w najbliższą sobotę, 18 października, w poznańskim Domu Kultury „Słońce” odbędzie się międzynarodowa wystawa mobilnej fotografii ulicznej pt. „Bez pośpiechu. Opowieści z ulic i podwórek”.  Wernisaż rozpoczyna się o godzinie 19:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wystawa „Bez pośpiechu…” to próba pokazania miejskiego życia z nieco innej perspektywy – bez gwaru, tłumów na ulicy i samochodów stojących w korkach. Chcemy zaproponować Wam spojrzenie na miejskie ulice przez pryzmat zamyślenia, zatrzymania, zakochania i wyciszenia – przyjrzenie się ulicznym grajkom, ludziom na ławkach i wpatrzonym w siebie zakochanym. Bo przecież – choć pozornie nieobecni i zamknięci w swoim własnym intymnym  świecie – dodają miastu smaku i pozwalają nam na krótką chwilę zatrzymać się i zaczerpnąć tchu, nim znów zostaniemy porwani przez strumień gwaru i zgiełku.

To pierwsza taka wystawa w Polsce. W jednym miejscu udało się zebrać fotografie najciekawszych mobilnych artystów z Niemiec, Czech, Włoch, Łotwy, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Wśród nich będzie można zobaczyć zdjęcia Thomasa Kakareko – jednego z najbardziej znanych współczesnych berlińskich fotografów ulicznych,  Richarda „Koci” Hernandeza – amerykańskiego fotoreportera, dwukrotnie nominowanego do nagrody Pulitzera i zdobywcy nagrody Emmy oraz wielu innych fotografów, specjalizujących się w dokumentowaniu miejskiego życia. Oczywiście nie zabraknie zdjęć fotografów z Polski – głównie członków grupy Mobilni oraz Instagramerów należących do prężnie działającej grupy Igers Gdańsk. Wystawa „Bez pośpiechu…” została zorganizowana w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. I. Zjeżdżałki.

Adres wystawy:

Dom Kultury Słońce, os. Przyjaźni 120, Poznań

Przygotowanie takiej wystawy nie byłoby możliwe bez znacznego wsparcia przyjaciół, instytucji i firm. Wszystkim Wam należą się szczere podziękowania:

Wielkopolskiej Bibliotece Publicznej, za zaproszenie do udziału w Wielkopolskim Festiwalu Fotografii, przekazanie ram na zdjęcia i wydanie nowego zeszytu z serii „Fotografowie Wielkopolski”, w którym zaprezentowana została sylwetka Michała Koralewskiego z grupy Mobilni (szczególne podziękowania dla panów Władysława Nielipińskiego i Krzysztofa Szymoniaka)

– Pani Dorocie Drabent za udostępnienie auli Domu Kultury „Słońce”, organizację poczęstunku, zakup podkładów do ram,

– Firmie Foto Studio Kołecki, która przygotowała dla nas odbitki wszystkich zdjęć, nie biorąc za to ani grosza. Jakość zdjęć jest znakomita! (dziękujemy szczególnie pani Annie Mizgajskiej)

– naszym Rodzinom, znajomym, członkom grupy Mobilni i innych grup, biorącym udział w wystawie za wsparcie, cierpliwość, pomoc przy informowaniu o wystawie itp.

Lista podziękowań nie jest zamknięta i z pewnością zostanie wydłużona po jutrzejszym wernisażu. To bardzo budujące i motywujące wiedzieć, że mamy tylu przyjaciół i ludzi, którzy wspierają nasze działania zupełnie bezinteresownie. Dziękujemy Wam!

Na zakończenie jeszcze pełna lista fotografów, których zdjęcia pokażemy na sobotniej wystawie:

Moritz Möller

Emil Pakarklis

Philippe Gonzalez

Richard „Koci” Hernandez

Greg Schmigel

Thomas Kakareko

Damian Pietrangeli

– Czech iPhoneographers: Kristina Růčková, Jana Dúbravčíková, Irena Kameníková, Jan Václavík, Michal Bulíř, Martin Domanský, Luboš Jančí, Adam Kos, Norbert Kovács, Pavel Kašík

– GoodFellas: Giovanna Taddei, Barbara Crotti, Alessandro Greganti, Giulio Giacconi, Laura Onorato, Roberto Boassa, Sara Paolini, Simone Cento, Valentina Martiradonna

– Igers Gdańsk: Waldemar Nowak, Adrian Werner, Przemysław Zdybel, Agnieszka Rogowska, Monika Proć, Ala Woźniak, Dariusz Sobiecki, Beata Wietrzykowska, Jarosław Marciuk, Tomasz Olszewski

– Grupa Mobilni: Wojtek Papaj, Krzysztof Górny, Michał Szklanowski, Kamil Kawczyński, Gosia Radziszewska, Michał Koralewski, Łukasz Gurbiel, Czarek Dziadurski, Adam Oczkoś, Rafał Piotrzkowski

Serdecznie zapraszamy!

Jeden komentarz

  1. Jaroslaw Marciuk napisał(a):

    Świetna inicjatywa! Jestem zaszczycony, że moje zdjęcie zostało zaprezentowane na wystawie w gronie szacownych mobilnych fotografów. Pozdrawiam wszyskich i powodzenia w przyszłych projektach.

Zostaw komentarz

MENU: