To już w tę sobotę! Międzynarodowa wystawa „Bez pośpiechu…” Zapraszamy!

17 października 2014

Już w najbliższą sobotę, 18 października, w poznańskim Domu Kultury „Słońce” odbędzie się międzynarodowa wystawa mobilnej fotografii ulicznej pt. „Bez pośpiechu. Opowieści z ulic i podwórek”.  Wernisaż rozpoczyna się o godzinie 19:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wystawa „Bez pośpiechu…” to próba pokazania miejskiego życia z nieco innej perspektywy – bez gwaru, tłumów na ulicy i samochodów stojących w korkach. Chcemy zaproponować Wam spojrzenie na miejskie ulice przez pryzmat zamyślenia, zatrzymania, zakochania i wyciszenia – przyjrzenie się ulicznym grajkom, ludziom na ławkach i wpatrzonym w siebie zakochanym. Bo przecież – choć pozornie nieobecni i zamknięci w swoim własnym intymnym  świecie – dodają miastu smaku i pozwalają nam na krótką chwilę zatrzymać się i zaczerpnąć tchu, nim znów zostaniemy porwani przez strumień gwaru i zgiełku.

To pierwsza taka wystawa w Polsce. W jednym miejscu udało się zebrać fotografie najciekawszych mobilnych artystów z Niemiec, Czech, Włoch, Łotwy, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Wśród nich będzie można zobaczyć zdjęcia Thomasa Kakareko – jednego z najbardziej znanych współczesnych berlińskich fotografów ulicznych,  Richarda „Koci” Hernandeza – amerykańskiego fotoreportera, dwukrotnie nominowanego do nagrody Pulitzera i zdobywcy nagrody Emmy oraz wielu innych fotografów, specjalizujących się w dokumentowaniu miejskiego życia. Oczywiście nie zabraknie zdjęć fotografów z Polski – głównie członków grupy Mobilni oraz Instagramerów należących do prężnie działającej grupy Igers Gdańsk. Wystawa „Bez pośpiechu…” została zorganizowana w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. I. Zjeżdżałki.

Adres wystawy:

Dom Kultury Słońce, os. Przyjaźni 120, Poznań

Przygotowanie takiej wystawy nie byłoby możliwe bez znacznego wsparcia przyjaciół, instytucji i firm. Wszystkim Wam należą się szczere podziękowania:

Wielkopolskiej Bibliotece Publicznej, za zaproszenie do udziału w Wielkopolskim Festiwalu Fotografii, przekazanie ram na zdjęcia i wydanie nowego zeszytu z serii „Fotografowie Wielkopolski”, w którym zaprezentowana została sylwetka Michała Koralewskiego z grupy Mobilni (szczególne podziękowania dla panów Władysława Nielipińskiego i Krzysztofa Szymoniaka)

– Pani Dorocie Drabent za udostępnienie auli Domu Kultury „Słońce”, organizację poczęstunku, zakup podkładów do ram,

– Firmie Foto Studio Kołecki, która przygotowała dla nas odbitki wszystkich zdjęć, nie biorąc za to ani grosza. Jakość zdjęć jest znakomita! (dziękujemy szczególnie pani Annie Mizgajskiej)

– naszym Rodzinom, znajomym, członkom grupy Mobilni i innych grup, biorącym udział w wystawie za wsparcie, cierpliwość, pomoc przy informowaniu o wystawie itp.

Lista podziękowań nie jest zamknięta i z pewnością zostanie wydłużona po jutrzejszym wernisażu. To bardzo budujące i motywujące wiedzieć, że mamy tylu przyjaciół i ludzi, którzy wspierają nasze działania zupełnie bezinteresownie. Dziękujemy Wam!

Na zakończenie jeszcze pełna lista fotografów, których zdjęcia pokażemy na sobotniej wystawie:

Moritz Möller

Emil Pakarklis

Philippe Gonzalez

Richard „Koci” Hernandez

Greg Schmigel

Thomas Kakareko

Damian Pietrangeli

– Czech iPhoneographers: Kristina Růčková, Jana Dúbravčíková, Irena Kameníková, Jan Václavík, Michal Bulíř, Martin Domanský, Luboš Jančí, Adam Kos, Norbert Kovács, Pavel Kašík

– GoodFellas: Giovanna Taddei, Barbara Crotti, Alessandro Greganti, Giulio Giacconi, Laura Onorato, Roberto Boassa, Sara Paolini, Simone Cento, Valentina Martiradonna

– Igers Gdańsk: Waldemar Nowak, Adrian Werner, Przemysław Zdybel, Agnieszka Rogowska, Monika Proć, Ala Woźniak, Dariusz Sobiecki, Beata Wietrzykowska, Jarosław Marciuk, Tomasz Olszewski

– Grupa Mobilni: Wojtek Papaj, Krzysztof Górny, Michał Szklanowski, Kamil Kawczyński, Gosia Radziszewska, Michał Koralewski, Łukasz Gurbiel, Czarek Dziadurski, Adam Oczkoś, Rafał Piotrzkowski

Serdecznie zapraszamy!

Jeden komentarz

  1. Świetna inicjatywa! Jestem zaszczycony, że moje zdjęcie zostało zaprezentowane na wystawie w gronie szacownych mobilnych fotografów. Pozdrawiam wszyskich i powodzenia w przyszłych projektach.

Zostaw komentarz

MENU: