Mobilny Tydzień 2.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 3 (66)

29 września 2014

W ubiegłym tygodniu obowiązującym tagiem był #mobilnytydzien3, a autorem przeglądu jest Michał Szklanowski. W akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagram w terminie: od poniedziałku (g. 9:00) do soboty (g. 20:00). Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane za pomocą smartfonu.

Ta odsłona akcji Mobilny Tydzień 2.0 (66. w ogóle) zgromadziła prawie 600 zdjęć. Wybrałem z nich kilka fotografii, które od razu wpadły mi w oko. Zaczynamy!

Najlepsze zdjęcie:

Autorem zdjęcia jest zlystarysierzant. Zdjęcie jest, co tu dużo mówić – fantastyczne. Główny obiekt na zdjęciu – dziewczynka – wydaje się niemalże „wtopiona” w ścianę i drzwi za którymi się ukrywa. Autor umiejętnie nałożył teksturę, co potęguje efekt wtopienia. Kompozycja pionowa, bardzo silna, ale ściana cegieł dodaje zdjęciu „oddechu”. Pół twarzy dziewczynki skrywa cień, który dodaje aury tajemniczości. Jaki grymas twarzy skrywa? Uśmiech, smutek czy grymas strachu czy bólu. Stara warszawska Praga w nowym, rewelacyjnym wydaniu! Gratulacje!


Autorem drugiego zdjęcia jest g3rzegorz. Bardzo mocna, centralna kompozycja, z tunelem stanowiącym jedyne tło. Dziecko bardzo skupione na tym co robi, nie patrzy się w obiektyw. Zdjęcie jest przejmujące i wywołuje uczucie niepokoju (na zdjęciu nie ma żadnej innej osoby). Nie dla rodziców!
Pozostałe wyróżnione zdjęcia:Serdecznie gratuluję wszystkim autorom wyróżnionych zdjęć i zachęcam do dalszego udziału w Mobilnym Tygodniu.

Informacje o zasadach akcji Mobilny Tydzień znajdują się W TYM ARTYKULE.

Tag obowiązujący w tym tygodniu (od poniedziałku, g. 9:00 do soboty, g. 20:00): #mobilnytydzien4

Zostaw komentarz

MENU: