„Zobacz więcej przez telefon” – oto zwycięzcy konkursu!

17 czerwca 2014

Gdy na początku lutego ogłaszaliśmy ogólnopolski konkurs fotografii mobilnej, nawet w najśmielszych przypuszczeniach nie sądziliśmy, że odpowiecie na ten konkurs tak licznie i z takim entuzjazmem. Przez cztery miesiące do konkursu wpłynęło aż 1950 zgłoszeń, czyli trzykrotnie więcej niż rok temu. Tym samym konkurs organizowany przez gminę Czerwonak i grupę Mobilni jest największym konkursem fotografii mobilnej w Polsce i jednym z największych w Europie. Poziom zdjęć (walory artystyczne, estetyka, jakość techniczna, odzwierciedlenie tematyki poszczególnych kategorii) zgłaszanych przez Was, był bardzo wysoki, przez co mieliśmy twardy orzech do zgryzienia podczas obrad jury konkursowego. Ale ostatecznie udało nam się dojść do porozumienia, dzięki czemu mamy już oficjalne wyniki II edycji ogólnopolskiego konkursu fotografii mobilnej pt. „Zobacz więcej przez telefon”!

 

Na początku czerwca jako jury konkursowe spotkaliśmy się w Urzędzie Gminy Czerwonak w składzie:

Milena Kuleczka, przedstawiciel Wydziału Rozwoju i Promocji gminy Czerwonak,

Joanna Szalbierz-Kędzierska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Sokół” w Czerwonaku,

Małgorzata Radziszewska, przedstawiciel Grupy Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni”

Michał Koralewski, przedstawiciel Grupy Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni”.

 

Obejrzeliśmy wszystkie nadesłane przez Was zdjęcia, oceniając je indywidualnie i przyznając punkty. Następnie ponownie obejrzeliśmy wyróżnione zdjęcia (i jeszcze raz, i jeszcze), podliczyliśmy przyznane punkty, a w kwestiach spornych odbyliśmy burzliwą dyskusję, zakrapianą wodą mineralną i zagryzaną ciastkami ;)  Ostatecznie w każdej kategorii przyznaliśmy po jednym pierwszym i drugim miejscu oraz po dwa miejsca trzecie. Wszystkie nagrodzone zdjęcia zostaną wydrukowane i zaprezentowane na wystawie 28 czerwca podczas obchodów Dni Gminy Czerwonak. Po zakończeniu obchodów wystawę będzie można zobaczyć w Poznań City Center. Dodatkowo zdobywcy I i II miejsca otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe (serdecznie dziękujemy firmom Alstor, iCorner i Olloclip za zasponsorowanie nagród).

Oprócz zwycięzców poszczególnych kategorii, wybraliśmy także Najlepszego Fotografa całego konkursu, który otrzyma nagrodę główną: iPada mini. Najlepszego Fotografa wybieraliśmy spośród wszystkich wyróżnionych autorów zdjęć, biorąc pod uwagę liczbę zdobytych głosów oraz całokształt artystyczny wszystkich nadesłanych do konkursu zdjęć.

Panie i Panowie, decyzją jury ogólnopolskiego konkursu fotografii mobilnej „Zobacz więcej przez telefon”, Najlepszym Fotografem konkursu został… (prosimy o werble) …Paweł Głowacki! Serdeczne gratulacje!

 

A teraz przejdźmy już do ogłoszenia wyników poszczególnych kategorii (kategorie konkursowe przedstawiamy w kolejności alfabetycznej).

 

 

KATEGORIA: ABSTRAKCJA

abstrakcja_1_marcin_kosmowski

abstrakcja_2_lukasz_walas

abstrakcja_3_daniel_wencel

abstrakcja_3_michal_ambrzykowski

KATEGORIA: ARCHITEKTURA

architektura_1_elzbieta_smolenska

architektura_2_marcin_banaszkiewicz

architektura_3_marta_baginska

architektura_3_waldemar_nowak

KATEGORIA: KRAJOBRAZ

krajobraz_1_tomasz_olszewski

krajobraz_2_filip_ozarowski

krajobraz_3_rajmund_barnas

krajobraz_3_pawel_oleszczuk

KATEGORIA: LUDZIE

ludzie_1_damian_kostka

Ludzie_2_milosz_rozetti

ludzie_3_kinga_zielinska

Ludzie_3_katarzyna_ziembicka

KATEGORIA: MAKROFOTOGRAFIA

makro_1_tomasz_olszewski

makro_2_kinga_zielinska

makro_3_lukasz_walas

makro_3_monika_szulc

KATEGORIA: NATURA

natura_1_pawel_glowacki

Natura_2_marcin_jachim

natura_3_krystian_kaminski

natura_3_monika_frackowiak

KATEGORIA: ZOBACZ WIĘCEJ

zobacz_1_dorota_piechowiak

zobacz_2_tosca_weinfeld

zobacz_3_pawel_glowacki

zobacz_3_malwina_adaszek

Wszystkim nagrodzonym autorom zdjęć składamy najserdeczniejsze gratulacje i zapraszamy na Dni Gminy Czerwonak, które odbędą się 28 czerwca.

Organizatorami konkursu „Zobacz więcej przez telefon” była Gmina Czerwonak oraz Grupa Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni” (czyli my :) ).

Serdecznie dziękujemy firmom Alstor, iCorner i Olloclip za zasponsorowanie nagród.

Patronat medialny objęły: Radio Merkury, Radio Emaus, epoznan.pl, telewizja WTK oraz portale fotograficzne Świat Obrazu i Fotoblogia.pl.

Do zobaczenia za rok, na III edycji konkursu „Zobacz więcej przez telefon”!

Plakat konkursu Zobacz więcej przez telefon, II edycja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy 5

 1. cosmiczny napisał(a):

  Dziękuję za wyróżnienie, to prawdziwy zaszczyt znaleźć się w gronie twórców takich prac. Co tu dużo mówić – poziom prac jest po prostu światowy i myślę, że nadszedł czas ruszyć z nimi za granicę. Gratuluję wszystkim!

 2. vollygda napisał(a):

  Dzięki wielkie , i gratulacje dla pozostałych wyróżnionych !

 3. fotozielone napisał(a):

  Bardzo dziękuję za wyróżnienie :-) dla mnie to niewiarygodna sprawa i ogromna radość. Gratuluję wszystkim wyróżnionym – piękne fotografie!

 4. Misiabella napisał(a):

  Witam
  Mi nie udało się :/, ale to zachęca mnie tylko do większej mobilizacji! Będę startować również następnym razem, bogatsza o wiedzę i lepsze foto. Gratuluję zwycięzcom! Prace są rzeczywiście trafione!

 5. […] — przegląd zdjęć tygodnia (56) #mobilniopuszczone — wybór zdjęć od maja do września „Zobacz więcej przez telefon” (I miejsce w kategorii Krajobraz, I miejsce w kategorii […]

Zostaw komentarz

MENU: