Przed Galerią Fotografii B&B, fot. Łukasz Gurbiel

W Bielsku-Białej trwa nasza wystawa!

10 czerwca 2014

Nie tak dawno temu zdawaliśmy Wam relację z otwarcia w Krakowie naszej wystawy zatytułowanej „Żeby nic nie umknęło…” – oczywiście była to wystawa fotografii mobilnej. Krakowską wystawę mamy już za sobą, ale pokazane tam zdjęcia trafiły teraz do Bielska-Białej – do wspaniałej Galerii Fotografii B&B, prowadzonej przez parę fotografików Inez i Andrzeja Baturo.

Nie będziemy się rozpisywali o samych fotografiach (jak i o wystawie jako całości) – są to dokładnie te same zdjęcia, które zaprezentowaliśmy w krakowskiej kawiarnio-galerii INDALO. Inne jest za to rozmieszenie i ułożenie naszych prac. W Bielsku mamy do dyspozycji zdecydowanie więcej miejsca – całą galerię, aż trzy sale wystawowe!

Uroczysty wernisaż odbył się 6 czerwca, a sama wystawa będzie gościła w pięknych wnętrzach Galerii B&B do 28 czerwca. Na wernisażu obecni byli Cezary Dziadurski i Łukasz Gurbiel.

„Imprezę” rozpoczęła pani Inez Baturo, która jest kuratorką naszej bielskiej wystawy. Niezwykle ciekawie opowiadała o fotografii jako dziedzinie sztuki, wyrażając się pod koniec bardzo ciepło o fenomenie fotografii mobilnej. Następnie Łukasz i Czarek dokładniej wprowadzili obecnych w arkana tej ostatniej. Był to zdecydowanie najdłuższy ze wszystkich naszych wernisaży – przynajmniej jeżeli brać pod uwagę jego część oficjalną. Pani Inez, Łukasz i Czarek zajęli gościom ponad 35 minut, otrzymując na koniec kilkunastosekundowe oklaski. W tajemnicy Wam powiemy, że pracownica galerii – niezwykle miła pani – szepnęła Łukaszowi, że nie wszyscy artyści otrzymują tam aplauz! :).

Właśnie – goście! Pojawiło się ich kilkunastu i byli to ludzie żywo zainteresowani fotografią. Kuluarowe dyskusje trwały jeszcze długo po zakończeniu się oficjalnej części wernisażu. To jeszcze nic pewnego, ale być może dzięki jednej z takich rozmów, nasza wystawa trafi po wakacjach na Śląsk :).

Jeszcze raz z tego miejsca dziękujemy Inez i Andrzejowi Baturo za zaproszenie do Galerii B&B. Tworzycie Państwo świetne, przepełnione duchem fotografii, absolutnie wyjątkowe miejsce!

Serdecznie zapraszamy do Bielska-Białej! Jeżeli będziecie w pobliżu do 28 czerwca, to zaglądnijcie do Galerii B&B (ul. 1 Maja 12)!

I jeszcze niewielka galeria zdjęć:

Zostaw komentarz

MENU: