Fragment strony Krakow Photo Fringe

„Żeby nic nie umknęło” – nasza wystawa w ramach Krakow Photo Fringe!

13 maja 2014

Mamy ogromny zaszczyt i przyjemność zaprosić Was na kolejną wystawę fotografii mobilnej – tym razem do Krakowa! Czternastu przedstawicieli naszej grupy zaprezentuje swoje prace w ramach inicjatywy Krakow Photo Fringe, która już drugi rok z rzędu towarzyszy znakomitemu festiwalowi Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Miłośnikom naszej ukochanej formy sztuki festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie nie trzeba chyba specjalnie przedstawiać. To trwające przez pełny miesiąc wielkie święto fotografii odbędzie się już bowiem po raz dwunasty. I jak co roku, mniej więcej od połowy maja do połowy czerwca, Kraków znowu będzie żył fotografią. Jak zawsze, podczas trwania MFK, oprócz stricte festiwalowych wystaw, spotkań i warsztatów, w tym samym czasie w stolicy Małopolski będzie miała miejsce cała masa równoległych imprez okołofotograficznych. Bo czyż jest w Krakowie jakiś lepszy termin na zorganizowanie wydarzenia mającego coś wspólnego z fotografią? Nie, raczej nie ma.

W zeszłym roku Fundacja Sztuk Wizualnych (organizator Miesiąca Fotografii w Krakowie) wraz z Fundacją Lablab postanowiły powołać do życia inicjatywę Krakow Photo Fringe, w ramach której wspomagają (przede wszystkim wizerunkowo i marketingowo) wybrane imprezy fotograficzne i okołofotograficzne, odbywające się równolegle do MFK.

Kiedy pojawiła się szansa na zorganizowanie w stolicy Małopolski wystawy fotografii mobilnej podczas trwania Miesiąca Fotografii w Krakowie, postanowiliśmy zgłosić się do Krakow Photo Fringe. Ku naszej ogromnej radości, pomysł na wystawę został zaakceptowany.

Niezbędne szczegóły:

Wystawa nosi tytuł „Żeby nic nie umknęło…” i składa się na nią 70 czarno-białych prac w kwadratowym formacie (20 cm x 20 cm). Swoje zdjęcia zaprezentują:

Joanna Lemańska
Małgorzata Radziszewska
Cezary Dziadurski
Przemysław Fall
Krzysztof Górny
Łukasz Gurbiel
Mateusz Jaszak
Kamil Kawczyński
Michał Koralewski
Adam Oczkoś
Wojciech Papaj
Rafał Piotrzkowski
Robert Poczekaj
Michał Szklanowski

Tematem wystawy jest Miasto. Ono samo oraz zamieszkujący go ludzie:

My – mieszkańcy miast – przez większość życia przemierzamy nasze ulice i blokowiska w niesamowitym pośpiechu, pędząc do miejsc pracy, pędząc do szkół, pędząc do sklepów, do urzędów, do… Pędzimy, pędzimy, załatwiamy i pędzimy dalej. W tym dzikim pędzie mało kto z nas fotografów amatorów myśli o zabraniu „prawdziwego” aparatu fotograficznego. Bo ciężki i nieporęczny, bo się nie przyda, bo i tak nie będzie czasu. Ten projekt to miejskie ujęcia, które nie miałyby szansy powstać, gdyby nie maleńkie aparaty fotograficzne umieszczone w naszych telefonach. Paradoksalnie, przez życiowy pośpiech, te ostatnie zawsze i wszędzie mamy przy sobie… Żeby nic nie umknęło…

Wystawa odbędzie się w Cafe & Gallery & Rooms INDALO, przy ulicy Tarłowskiej 15 w Krakowie. Jest to ścisłe centrum – mniej więcej pięć minut spacerem od Rynku Głównego. Wystawa rozpocznie się w piątek 16 maja (skromnym wernisażem o godzinie 20:00), a zakończy 1 czerwca.

Link do informacji na stronie Krakow Photo Fringehttp://www.krakowfringe.com/pl/2014/view/141/zeby-nic-nie-umknelo

Serdecznie zapraszamy!

Zostaw komentarz

MENU: