Mobilny tydzień – przegląd zdjęć tygodnia (53)

26 maja 2014

UWAGA, zmieniliśmy temat przewodni kolejnego, 54. Przeglądu. Informacja pod zdjęciami.

Na fotografii zna się każdy, wiadomo. A już najbardziej znają się Ci, którzy najgłośniej o niej krzyczą. Ja z natury jestem cichy, małomówny i niechętny wobec występowania w roli arbitra i autorytetu. Nie znam się na fotografii, nie kończyłem szkół artystycznych i – tak jak w radiowej reklamie – rozpoznaję tylko dwa kolory: ładny i brzydki. Dlatego też poniższe wyniki przeglądu najciekawszych zdjęć tygodnia są jak najbardziej subiektywne. Wybierałem zdjęcia na zasadzie – „o, to jest fajne!”, „to też super!”, „wow, to niezłe!”, ale to były moje opinie, jak najbardziej prywatne, przepuszczone dodatkowo przez pryzmat wyjątkowo ciężkiego weekendu. Musicie mi więc wybaczyć, że wybrałem dzisiaj tylko dziesięć zdjęć, choć powinienem wybrać ich stodziesięć. Coraz więcej fotografii, które zgłaszacie do akcji #mobilnytydzien, prezentuje bardzo wysoki poziom, zarówno od strony artystycznej, jak i technicznej. Coraz trudniej jest wybierać te najlepsze z najlepszych i coraz bardziej przykro jest odrzucać te, które również powinny się znaleźć w cotygodniowym podsumowaniu, a nie znalazły się z błahego powodu – konieczności ograniczenia listy wybranych zdjęć. Choć kto wie, być może kiedyś powstanie Przegląd mobilnego tygodnia, w którym uda nam się pokazać wszystkie Wasze świetne prace…

W poprzednim podsumowaniu najciekawszych zdjęć tygodnia ogłosiliśmy, że tym razem będziemy wybierać fotografie z nurtu minimalizmu. Poniżej prezentuję Wam fotografie, które wywołały we mnie reakcję „o, to jest fajne!”, „to też super!”, „wow, to niezłe!” – Enjoy!

Michał Koralewski

Wszystkim Autorom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszej aktywności!

Przypominamy, że do „Mobilnego tygodnia” możecie zgłaszać wyłącznie zdjęcia zrobione telefonem lub tabletem, edytowane również tylko na takich urządzeniach.

Kolejnym Przeglądem zajmie się Michał Szklanowski. Temat przewodni: „patrząc w górę”.  Najciekawsze zdjęcia opublikujemy w następny poniedziałek o godzinie 9:00.

Zdjęcia do cotygodniowego podsumowania wybieramy spośród tych dodanych do grupy Polska Fotografia Mobilna w serwisie Flickr lub wrzuconych na Instagram i opatrzonych tagiem #mobilnytydzien.

Zostaw komentarz

MENU: