Mobilny tydzień – przegląd zdjęć tygodnia (52)

19 maja 2014

Dynamizm, zmiana, energia, rytm, kierunek… Ruch niejedno ma imię – uchwyciliście każde :) i, jak zwykle, zmusiliście do nielichego wysiłku moderatora, którym tym razem był Wojtek Papaj.

Zacznijmy od ujęcia tematu z przymrużeniem oka – wysiłek starającego się nadążyć ślimaka jest wyraźnie widoczny ;)

Ruch w czystej postaci – rozmyty…

…i zamrożony:

Realizacja tematu byłaby niemożliwa bez zdjęć dzieci i ich zabaw:

Ruch – przemijanie… Faceci w czerni wychodzą z kadru:

W tym kadrze ruch pojawia się aż na trzy sposoby: w oddalającej się sylwetce, w centralnej perspektywie korytarza oraz w rytmach na ścianach, podłodze i suficie –

Następnym zdjęciem rządzi rytm – obraz jest bardziej kameralny, ale nie mniej wyrazisty…

Kilka osób zinterpretowało temat metaforycznie lub syntetycznie:

„Idę przed siebie – ze śladów mych stóp
sądzę, że to właśnie może być ruch…
Ślady są za mną i moje, a tak,
że między śladami śladów jest brak”:

Teraz wprawdzie pro domo sua – zdjęcie autorstwa Michała Szklanowskiego, członka Grupy Mobilni – przyznajcie jednak, że warte wyróżnienia:

Temat ruchu zamykamy klamrą – ruch ukazany przez… bezruch ;)

Na zakończenie zdjęcie spoza tematu – piękna, eteryczna wizja lasu (zapewne, jak zwykle u tego fotografa, na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego?):

Przypominamy, że do „Mobilnego tygodnia” możecie zgłaszać  w y ł ą c z n i e  zdjęcia zrobione telefonem lub tabletem, edytowane również tylko na takich urządzeniach.

Wszystkim Autorom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszej aktywności!

Przeglądem kolejnej — 53. edycji „Mobilnego tygodnia” będzie zajmował się Michał Koralewski, a motywem przewodnim przeglądu będzie Minimalizm. Najciekawsze zdjęcia opublikujemy w następny poniedziałek o godzinie 9:00. Przypominamy — jeśli nie czujecie się pewnie w zaproponowanej przez nas tematyce, nadal możecie opisywać tagiem #mobilnytydzien inne zdjęcia, tak jak do tej pory. One także mają szansę zostać wybrane do kolekcji najlepszych fotografii tygodnia.

Zdjęcia do cotygodniowego podsumowania wybieramy spośród tych dodanych do grupy Polska Fotografia Mobilna w serwisie Flickr lub wrzuconych na Instagram i opatrzonych tagiem #mobilnytydzien. A więc – mobilni fotografowie, do dzieła! Pamiętajcie, im mniej – tym więcej!

 

 

 

Zostaw komentarz

MENU: