Fot. Jerzy Jachym

Błędny rycerz – o edycji zdjęć w Androidzie słów kilka

7 maja 2014

Autor: Jerzy Jachym

OS: Android

Aplikacje: Snapseed, Repix, PicsArt, PhotoBlender, PhotoViva

Oryginalna praca, zaprezentowana przez Grupę Mobilni, powstała w ramach konkursu Akcja Fotokreacja, jego czwartej odsłonie. Uczestnikom zabawy zostało zaoferowane zdjęcie autorstwa Adama Oczkosia, pochodzące z Festiwalu „Wikingowie z Truso w Elblągu“, który odbył się w sierpniu 2013 r. Postanowiłem „podnieść rękawicę“ i stanąć do edycyjnego turnieju. Po długim zastanowieniu i jeszcze dłuższej edycji ;) umieściłem jednego z Wikingów w wyimiginowanej krainie błędnych rycerzy i latających potworów.

Konkursowa praca składa się zasadniczo z: dwóch zdjęć mojego autorstwa, wykonanych smartfonem HTC One (krajobrazu z samotną wierzbą oraz lampy LED), postaci rycerza – z oryginalnej fotografii A. Oczkosia oraz ważki – clipartu pochodzącego z aplikacji PicsArt. Pracę nad edycją rozpocząłem od „wypreparowania“ sylwetki wikinga w programie Repix przy użyciu funkcji Eraser, po uprzednim wykadrowaniu walczącej pary w Snapseed.

W programie PhotoViva, używając funkcji Liquify, zadbałem o surrealistyczne „falowanie“ tła – nowego miejsca akcji.

zdj3

Kolejnym krokiem było wzbogacenie krajobrazu o blask tajemniczego księżyca. W tym celu wykorzyałem program PhotoBlender mieszając, w odpowiednich proporcjach, abstrakcyjny pejzaż z wykonaną wcześniej fotografią światła lampki LED.

zdj4

Używając aplikacji PicsArt oraz funkcji Dodaj… umieściłem przygotowaną uprzednio postać „Błędnego rycerza“ na baśniowym wzgórzu wklejając zdjęcie, stosując parametr Overlay. Kolejno, używając funkcji Obiekt…, wstawiłem rysunek ważki, wybierając z grupy Natura odpowiedni clipart, podobnie jak poprzednio z ustawieniem Overlay.

zdj5

Finalną część edycji przeprowadziłem w programie Snapseed: poprawiając kontrast – wybierając domyślne ustawienia Automatic i dodałem tajemniczości zdjęcia wybierając Styl 8 funkcji Retrolux.

zdj6

Mam nadzieję, że pozostali Bohaterowie sceny walki z oryginalnej fotografii Adama Oczkosia nie mają do mnie żalu o fakt, że nie zostali wybrani do walki z monstrualną ważką.

Zostaw komentarz

MENU: