Akcja Fotokreacja 5

Akcja Fotokreacja — podsumowanie piątej edycji

11 kwietnia 2014

Autor: Gosia Radziszewska

To niezwykle fascynujące zobaczyć tyle ciekawych interpretacji zdjęcia, z którym sama nie potrafiłam sobie poradzić i ostatecznie nie opublikowałam go na Instagramie. Zabierałam się do obróbki kilkukrotnie i za każdym razem nie byłam zadowolona z efektu końcowego. Czegoś mi brakowało, choć technicznie ujęcie wydawało się być poprawne, kolory przyjemne, a odbijające się w szklanym wieżowcu zachodzące słońce nawet ciekawe :)

Na szczęście pokazaliście, że dla Was to nie był zbyt duży problem. Z 34 zdjęć oznaczonych tagiem #fotokreacja5 postanowiłam wybrać właśnie pięć, które najbardziej wpadły mi w oko. Zachęcam wszystkich do odwiedzania galerii tych zdolnych artystów! A teraz wyróżnione przeróbki wraz z komentarzami ich autorów:

Tytuł: Przed przeszłością nie ochroni żaden parasol
Mateusz: Produkując tę edycję, chciałem pokazać to, jak każdego z nas przepełnia jego własna przeszłość. Nie da się jej zmienić, jednak nawet jeśli nie jest kolorowa, to warto ją chronić, ponieważ w każdym wypadku jest unikalna. Z technicznej strony – na co dzień pracuję na Xiaomi MI-2S [na Androidzie, aktualnie 4.1.1 z ich autorską nakładką MIUI]. Ta przeróbka powstała w większej mierze w aplikacji PicsArt. Nałożenie dwóch obrazów dało efekt wypełnienia postaci widokiem blokowiska. Aby podkreślić tematykę związaną ze wspomnieniami i historią, zmieniłem kolorystykę zdjęcia, dodałem ziarno oraz teksturę. W obróbce pomogło mi również VSCO Cam.

Asia: Co do zdjęcia, to wykorzystałam programy Snapseed oraz Vsco. Ściemniłam oryginał i dodałam delikatną mgiełkę, by uzyskać efekt wschodu słońca, efekt budzącego się nowego dnia.

Tytuł: Szatan (;
Patryk: Hmm, do edycji użyłem apki Handy Photo.  Na początku przystąpiłem do kadrowania zdjęcia, następnie przy użyciu „move me” wycinałem, przesuwałem i obróciłem wszystkie budynki stwarzając efekt odbicia, nałożyłem zdjęcie drzewa zrobionego w kalejdoskopie.  Jakich filtrów użyłem nie mogę sobie przypomnieć. Edytowałem przy pomocy Nexus 7, zdjęcie drzewa zostało zrobione przez Xperia Z1 Compact.

Tytuł: Storm in the City
Bartek: Proces edycji zdjęcia rozpocząłem w aplikacji Picsart – kadrowanie, ustawienia kontrastu, jasności i właśnie podczas tej początkowej obróbki wpadłem na pomysł stworzenia burzy z piorunami. Aplikacja Picsart posiada opcję ‚warstw’ dzięki której moja wizja stała się rzeczywistością. Na początku znalazłem zdjęcie nieba z piorunami które pasowałoby do mojej fotokreacji a następnie rozpocząłem podmianę. Na zdjęciu oryginalnym(warstwa górna) precyzyjnie wymazałem obszar nieba wokół budynków po czym utworzyłem drugą warstwę(dolną) na której wstawiłem zdjęcie z piorunami. Po chwili dopasowywania tj przesuwania i zoomowania „Storm in the city” było gotowe. Na koniec skorzystałem z aplikacji Vignette w której nałożyłem filtr „highlight red”.

Bartek: W tej wariacji zależało mi na prostocie i efekcie „obrazu” w tym celu skorzystałem z dwóch aplikacji Picsart i Pixlromatic. W Picsart zdjęcie wykadrowałem, zwiększyłem nasycenie, wstawiłem ptaki oraz dodałem efekt „shear”. Natomiast w Pixlromatic nałożyłem filtr w stylu vignette. Z powrotem w Picsart dodałem ramkę i zapisałem. Gotowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom piątej edycji Akcji Fotokreacji. Serdecznie Wam gratulujemy wyobraźni i umiejętności edycyjnych! Wkrótce kolejna odsłona naszej zabawy :)


Poprzednie edycje Akcji Fotokreacji:

AF 1

AF 2

AF 3

AF 4

Zostaw komentarz

MENU: