Wasze zdjęcia jadą do Wrocławia! Wernisaż w „Domku Romańskim” 3 kwietnia o 17.00

20 marca 2014

Tak jak zapowiadaliśmy w styczniu, Wasze zdjęcia, które znalazły się na wystawie w Murowanej Goślinie, jadą dalej w Polskę. Najbliższy przystanek: Wrocław, Domek Romański.

Wszyscy wiemy, że „najlepszym aparatem fotograficznym jest ten, który mamy przy sobie.”  Te słowa, powtarzane do znudzenia, dobrze jednak oddają najważniejszy atut fotografii mobilnej. Dzięki temu, że telefon komórkowy towarzyszy nam przez cały dzień, a przy tym jest urządzeniem tak powszechnym, że aż niedostrzegalnym, możemy zatrzymać w obrazie wiele chwil z naszej codzienności. Dziś telefon ma już prawie każdy, większość z nich posiada wbudowane aparaty fotograficzne – lepsze czy gorsze. Dzięki temu w sposób masowy powstaje fotograficzna dokumentacja współczesności, o jakiej nasi przodkowie mogli tylko marzyć.

W maju ubiegłego roku zaprosiliśmy Was do wspólnej zabawy pod nazwą Mobilny tydzień. Zaczęliśmy raz w tygodniu wyróżniać najciekawsze zdjęcia z telefonów komórkowych, którymi chcieliście się z nami podzielić, zamieszczając je w serwisie Flickr lub Instagramie. Popularność tagu #mobilnytydzien przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jeszcze w styczniu cieszyliśmy się, że otagowaliście w ten sposób ponad 6.500 zdjęć, a dziś jest ich już prawie 17.000. Każdego kolejnego tygodnia ta liczba rośnie o kolejny tysiąc.

Na wystawę w Murowanej Goślinie, która odbyła się w połowie stycznia, wybraliśmy najlepsze z najlepszych zdjęć z trzydziestu akcji #mobilnytydzien. W ten sposób powstała niecodzienna galeria 150 zdjęć, wykonanych telefonami komórkowymi przez ponad 70 fotografów z całej Polski. Te zdjęcia nie mają wspólnej tematyki – pokazujecie na nich swoje życie, indywidualne emocje, subiektywne piękno, wszystko to, co Was w danej chwili zafascynowało i co chcieliście zatrzymać na obrazie. I chyba to jest właśnie najpiękniejsze w fotografii mobilnej i w serwisach takich jak Instagram czy Flickr: w dowolnym momencie możemy zanurzyć się w strumieniu obrazów, zaczerpnąć piękna i emocji, nabrać motywacji i inspiracji na resztę dnia. Styczniowa wystawa była sukcesem. Teraz Wasze zdjęcia wysyłamy dalej w Polskę.

Dolnośląskie Centrum Fotografii „Domek Romański” we Wrocławiu, zdecydowało się wystawić u siebie zdjęcia, które pokazaliśmy w Murowanej Goślinie. Już 3 kwietnia o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy, która potrwa do końca miesiąca. Na wystawie będziecie mieli okazję zobaczyć wyróżnione przez nas fotografie, a także porozmawiać z fotografami mobilnymi (w tym także z członkami grupy „Mobilni”) o Waszej pasji, sprzęcie, akcesoriach itp. Serdecznie zapraszamy!

Tradycyjnie już chcielibyśmy podziękować tym, którzy pomagają nam w organizacji wystawy:

– Pani Jolancie Waniowskiej, za pomysł, ustalanie szczegółów i nadzór nad organizacją wystawy,

Dolnośląskiemu Centrum Fotografii „Domek Romański” za chęć pokazania fotografii mobilnej, zaufanie i organizację wystawy,

– Firmie empikfoto.pl za wydruk wszystkich zdjęć

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Jeden komentarz

  1. […] Konkurs został rozstrzygnięty w lutym br. w Czerwonaku i były piękne nagrody. Prace obecnie znajdują się we Wrocławiu, gdzie 3 kwietnia 2014r. o godz. 17 odbędzie się wernisaż. Ponad 70 fotografów wystawia 150 zdjęć w Galerii Ośrodka Kultury i Sztuki. Gorąco zapraszam. […]

Zostaw komentarz

MENU: