Przemek Fall | Mobilni wybrali!

6 marca 2014

Przemek Fall to fotograf, którego obserwujemy od wielu miesięcy. Jego czarno-biała fotografia uliczna, pełna intensywnych kontrastów, gry światłocieni i ciekawych ludzkich historii zachwyciła nie tylko nas, ale także Emila Pakarklisa z iPhone Photography School i komisję konkursową Mobile Photography Awards. Zresztą trudno się dziwić – zdjęcia Przemka wyróżniają się doskonałą kompozycją, dbałością o detale i dobrą edycją. Dlatego też z radością przedstawiamy Wam jego sylwetkę w ramach akcji „Mobilni wybrali!”.

Przemek o sobie: Fotografią interesuję się od małego. Mój ojciec miał wtedy aparat Praktica. Pamiętam jak uwielbiałem siedzieć z nim w ciemni i podpatrywać jak wywołuje zdjęcia. Robił świetne zdjęcia i myślę, że gdyby poszedł tą drogą, byłby genialnym fotografem. Trochę czasu później, gdy stałem się niedobrym nastolatkiem :) podkradałem mu jego cyfrowego Kodaka, na którego wydał ciężko zapracowaną fortunę. Prawie za każdym razem zostawałem na tym przyłapany i słyszałem słowa „To nie jest zabawka” i być może te słowa wbiły mi do głowy, że fotografia to coś więcej niż tylko bezmyślne pstrykanie. Fotografią mobilną zainteresowałem się po zakupie telefonu Sony Ericsson k800i. Nie dość, że robił świetne zdjęcia, to miał jeszcze opcję uploadowania zdjęć na bloga. Później był Samsung Galaxy S1 z Androidem, na którym odkryłem aplikację Camera360, która miała sporo ciekawych filtrów. Momentem, w którym totalnie oszalałem na punkcie fotografii mobilnej był początek roku 2012, kiedy to na Androidzie ukazał się Instagram. Pamiętam jak strasznie zazdrosny byłem, że na iOS’a był dostępny Snapseed, który na Androidzie ukazał się dopiero pod koniec 2012 roku. Po drodze zmieniłem telefon na HTC One S, ale strasznie mała ilość aplikacji do obróbki zdjęć skłoniła mnie w marcu 2013 do zakupu iPhone’a 5. Można powiedzieć, że dopiero wtedy moja fotografia mobilna zaczęła się na poważnie. Jak wiele osób już powiedziało – ogromną zaletą fotografii mobilnej jest to, że zawsze i wszędzie mogę zrobić zdjęcie i w 5 minut je obrobić. Niedawno usunąłem swoje konto na Instagramie i założyłem nowe, gdyż strasznie denerwowała mnie ilość tzw. ghost followers’ów. Poza tym moja stara galeria była strasznie zróżnicowana i panował tam bałagan. W nowej galerii znajdziecie tylko i wyłącznie zdjęcia czarno-białe z naciskiem na tematykę uliczną.

Zdjęcia wybrane dla nas przez Przemka:

Fot. Przemek Fall

Fot. Przemek Fall

Fot. Przemek Fall

Fot. Przemek Fall

Fot. Przemek Fall

Fot. Przemek Fall

 

Fot. Przemek Fall

Fot. Przemek Fall

 

Fot. Przemek Fall

Fot. Przemek Fall

Przemka możecie znaleźć tutaj:

– Instagram: http://instagram.com/myby_one
– Facebook: https://www.facebook.com/przemek.fall

————————————————————

O akcji „Mobilni wybrali!”:

W ramach akcji „Mobilni wybrali!” prezentujemy na naszej stronie wybranych fotografów mobilnych, którzy dzielą z nami pasję i mają do zaprezentowania ciekawą galerię zdjęć. Być może niektórzy z nich są już znani w kręgach fotograficznych, a być może to dopiero my „wyłowiliśmy” ich z Sieci i zaprezentowaliśmy ich prace szerszej publiczności. Poprzez akcję „Mobilni wybrali!” chcemy pokazać jak duży potencjał tkwi w urządzeniach mobilnych i jak wiele można dzięki nim pokazać, jeśli patrzy się na świat sercem.

Pozostałych naszych „wybranych” możecie znaleźć TUTAJ.

Zostaw komentarz

MENU: