Pierwszy #mobilnyplener już za nami!

25 marca 2014

Autor: Małgosia Radziszewska

Chyba każdy już wie, czym jest photowalk, ale tym, którym to pojęcie nadal zdaje się być obce, przypominamy, że to po prostu spacer z aparatem fotograficznym (tym smartfonowym w naszym przypadku). Dlaczego o tym mowa? – Bo w sobotę 15 marca odbył się nasz pierwszy oficjalny photowalk, czy też – jak go sobie pięknie po polsku nazwaliśmy – Mobilny Plener.

Cały tydzień poprzedzający nasze wyjście był radośnie wiosenny, ciepły i przyjemy. Jednak, jak to czasem bywa, nagłe i nieprzewidziane pogodowe zwroty akcji następują wtedy, gdy najmniej tego oczekujemy (może właśnie dlatego, że są nagłe i nieprzewidziane ;). Pomimo deszczu, gradu i wichury na Starym Rynku w Poznaniu dzielnie stawili się: Krzysztof, Dorota, Maciej, mały Tymek oraz poznańscy Mobilni: Gosia, Michał i Krzychu, a Rynek podczas nawałnicy wygląda mniej więcej tak:


W związku z tym plener, który z definicji powinien być twórczością pod gołym niebem, rozpoczęliśmy przewrotnie od… fotografowania wnętrz poznańskiego Ratusza. Wszyscy wiedzą, gdzie ów stoi, a mało kto zagląda do środka. Aby Was zachęcić podpowiadamy, że w soboty wstęp jest wolny. A może skusi Was kilka naszych fotek…Niestety, wieża Ratusza jest zamknięta dla zwiedzających, ale dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że wkrótce zostanie otwarty punkt widokowy w zamku na Górze Przemysła. Czekamy nań z niecierpliwością, a tymczasem fotografujemy panoramę miasta z ratuszowych okien…Każdy deszcz kiedyś minie, a jego pozytywnym skutkiem ubocznym są kałuże, co też z radością wykorzystaliśmy!Dalej udaliśmy się w kierunku ulicy Półwiejskiej i wielkich szklanych biurowców, gdzie również nie dostaliśmy zgody na wejście na ostatnie piętro, aby spojrzeć na Poznań z góry, ale wiemy już jaka jest procedura uzyskania takiej zgody, więc może następnym razem? :)Po wszystkim udaliśmy się zasłużoną kawkę i deser do Starego Browaru i wiecie co? Gdy już wracaliśmy do domu, rozpogodziło się :)

Zapraszamy do obejrzenia całej kolekcji zdjęć z tego wydarzenia. Chcielibyśmy, aby Mobilne Plenery odbywały się regularnie i już planujemy kolejny wspólny spacer, który odbędzie się już 12 kwietnia i – UWAGA – organizujemy go jednocześnie w kilku miastach: Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Toruniu. Więcej szczegółów podamy na początku kwietnia, ale już teraz zarezerwujcie sobie ten dzień.

Jeśli macie ochotę zorganizować #mobilnyplener w swoim mieście – dajcie nam znać, przekażemy szczegóły spotkania poprzez naszą stronę internetową.

 

komentarze 2

  1. matnowy pisze:

    Świetne zdjęcia.
    Photowalk? Popieram !!!! Co prawda jestem z zapyziałej opolszczyzny, ale na śląsk chętnie się wybiorę na taki walk :) pozdro dla wszystkich mobilnych.

  2. Goh pisze:

    @matnowy: moze w Opolu znasz jeszcze kogoś kto pstryka telefonem? Możecie wtedy zorganizować własne wyjście w tym samym czasie co nasze i podłączyć się pod naszą akcję – ciekawe ile miast przyłączy się wtedy do wspólnego acz zdalnego spaceru po całej PL:)

Zostaw komentarz

MENU: