Mobilny tydzień — przegląd zdjęć tygodnia (44)

24 marca 2014

Oto nasz najnowszy przegląd zdjęć tygodnia – „a imię jego czterdzieści i cztery”… Któż zatem byłby bardziej odpowiedni do jego przeprowadzenia niż Wojtek Papaj? (Po pierwsze jako polonista, po drugie – cóż, wciąż JESZCZE ma 44 lata  ;P)

Motywem przewodnim tygodnia była abstrakcja – zgodnie z Wielkim Słownikiem Języka Polskiego wyraz ten oznacza m.in. „dzieło sztuki stanowiące kompozycję linii, plam lub brył”. Poszukiwaliście zatem szczególnie nieoczekiwanych zestawień tych elementów graficznych – poszukiwaliście wokół siebie, ale i w sobie, ponownie osiągając efekty nieułatwiające decyzji moderatorowi ;)

Zgodnie z przyjętym założeniem oprócz zdjęć uwzględniających motyw przewodni w „Mobilnym tygodniu” wyróżniamy również najlepsze (naszym zdaniem) zdjęcia nie mieszczące się w temacie przeglądu – chociaż z drugiej strony przecież KAŻDA fotografia stanowi pod względem formalnym „kompozycję linii, plam lub brył”… Zatem – niech żyje abstrakcja! Niech żyją abstrakcjoniści!

Przypominamy, że w przeglądzie biorą również zdjęcia zamieszczane przez Was w serwisie Flickr na koncie grupy Polska fotografia mobilna – oto jedno z nich autorstwa Jolanty Waniowskiej:

Otworek

Wszystkim Autorom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszej aktywności!

Przeglądem kolejnej – 45. edycji „Mobilnego tygodnia” będzie zajmował się Przemek Fall, a motywem przewodnim przeglądu będzie fotografia uliczna. Najciekawsze zdjęcia wpisujące się w tą tematykę opublikujemy w następny poniedziałek o godzinie 9:00. Przypominamy — jeśli nie czujecie się pewnie w zaproponowanej przez nas tematyce, nadal możecie opisywać tagiem #mobilnytydzien inne zdjęcia, tak jak do tej pory. One także mają szansę zostać wybrane do kolekcji najlepszych fotografii tygodnia.

Zdjęcia do cotygodniowego podsumowania wybieramy spośród tych dodanych do grupy Polska Fotografia Mobilna oraz wrzuconych na Instagram i opatrzonych tagiem #mobilnytydzienUwaga — pamiętajcie, że w akcji Mobilny tydzień wyróżniamy TYLKO zdjęcia zrobione i edytowane za pomocą telefonu komórkowego (prosimy nie przesyłać zdjęć z aparatów kompaktowych, lustrzanek itp. oraz zdjęć edytowanych na komputerze).

Zostaw komentarz

MENU: