Akcja Fotokreacja — podsumowanie trzeciej edycji

7 lutego 2014

Z jednodniowym poślizgiem publikujemy wyniki trzeciej edycji zabawy Akcja Fotokreacja. Próbując swoich sił ze zdjęciem przygotowanym przez Damiana Nowosadzkiego nadesłaliście aż 59 propozycji jego edycji (zdjęcia, nie Damiana ;) ). Damian wybrał cztery najciekawsze przeróbki – oto one, wraz z krótkim komentarzem samych autorów zdjęć:

 

Aneta: Lubię minimalizm i prostotę. Do wykreowania tej małej wyspy użyłam programu „Mirrorgram”- dzięki któremu bardzo łatwo uzyskałam efekt wertykalnego lustrzanego odbicia. Przesunęłam nieco kadr tak, by kępy traw stanowiły pierwszy plan zdjęcia. Następnie za pomocą programu „InstaImage” zmieniłam saturację, zmieniając obraz na monochromatyczny. Na samym końcu – nie chcąc „ucinać” brzegów zdjęcia – dodałam ramkę przy pomocy „InstaSize”, wybierając za tło kolor biały  i dostosowując jej grubość pod własne preferencje.

Bartosz: Muszę przyznać, że po obejrzeniu zdjęcia w Akcji Fotokreacji, wykonanego przez Damiana Nowosadzkiego, pierwsze co pomyślałem, to że zdjęcie jest tak dobre,  że niewiele trzeba w nim zmienić, ewentualnie stworzyć wersje abstrakcyjną/surrealistyczną, którą też wykonałem.  Zarośli w prawym dolnym rogu pozbyłem się dzięki aplikacji Handy Photo, po czym zdjęcie zapisałem i otworzyłem w aplikacji PicsArt, gdzie artystycznie wstawiłem mężczyznę na łódce (zależało mi, żeby utrzymać klimat spokoju i ciszy, jaki to zdjęcie już posiadało).  Następnie nałożyłem filtr „twilight” i rozjaśniłem w jednym punkcie, aby uzyskać efekt przebijającego się przez mgłę słońca.

Adam: Cały proces edycji przeprowadziłem za pomocą iPhone 5s. W aplikacji Snapseed zdjęcie wykadrowałem i poddałem lekkiej edycji (jasność, kontrast, itp.). Za pomocą Mirrorgram stworzyłem obicie lustrzane interesującego mnie fragmentu zdjęcia, co dało pewnego rodzaju obraz zatoki lub ujścia rzeki. W TouchRetouch pozbyłem się przeszkadzających mi w kadrze gałęzi. Image Blender posłużył mi do dodania łabędzia ze zdjęcia mojego autorstwa. Na koniec skorzystałem z VSCOcam i filtra B4 w celu uzyskania czarno białego obrazu.

Sebastian: Pierwszą aplikacją był Picsart. Później doszło dorobienie efektu mirror, następnie obróbka w Snapseed i dostosowanie kolorów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom trzeciej edycji Akcji Fotokreacji. Serdecznie Wam gratulujemy wyobraźni i umiejętności edycyjnych!

A już wkrótce kolejna odsłona naszej zabawy :)

 

Zostaw komentarz

MENU: