Fot. Dorota Piechowiak

Największa zbiorowa wystawa fotografii mobilnej w Polsce — w sobotę odbył się wernisaż wystawy w Murowanej Goślinie

21 stycznia 2014

Zorganizowanie wystawy fotograficznej, złożonej ze zdjęć laureatów akcji „Mobilny tydzień”, okazało się strzałem w dziesiątkę. Na sobotni wernisaż w Murowanej Goślinie przyjechało kilkadziesiąt osób z różnych stron Polski, m.in. z Warszawy, Wrocławia, Opola, Krakowa, Nowego Sącza, Torunia i Poznania. Niektórzy z gości spędzili cały dzień w autobusach i pociągach, żeby dotrzeć do tego podpoznańskiego miasteczka i zobaczyć swoje zdjęcia powieszone na ścianach „Galerii w Pałacu”. To była największa w Polsce zbiorowa wystawa fotografii mobilnej.

Kilka minut po godzinie 17.00 Bartłomiej Stefański, kustosz galerii, oficjalnie otworzył wystawę, opowiadając jednocześnie historię pałacu, w którym znajdowały się zdjęcia. Następnie Krzysztof Górny przedstawił po krótce ideę wystawy oraz przedstawił grupę „Mobilni”, która ją współorganizowała. Wojtek Papaj zaprosił wszystkich przybyłych autorów zdjęć do pamiątkowej fotografii.

Na tym zakończyła się najbardziej oficjalna część wernisażu. Dalej były już kuluarowe rozmowy o fotografii i innych pasjach, porównywanie parametrów aparatów (tych w komórkach, oczywiście), dyskusje o wiszących na ścianach zdjęciach i degustacja szampana (i pączków!). Spotkanie było bardzo udane, tym bardziej, że wśród przybyłych gości było kilkunastu fotografów mobilnych, których do tej pory znaliśmy głównie ze zdjęć publikowanych w Instagramie i Flickrze: Sławomir Bednarek, Czarek Dziadurski, Kasia Gołecka, Krzysztof Górny, Marek Grabowski, Ewa Jermakowicz, Michał Koralewski, Basia Łucka, Paulina Matysiak, Sebastian Nowak, Wojtek Papaj, Dorota Piechowiak, Małgosia i Maciek Radziszewscy oraz Kinga Zielińska, a także wielu innych, których prace jeszcze nie znalazły się na wystawie w Murowanej Goślinie, ale z pewnością pojawią się już na kolejnej (duże zainteresowanie tą wystawą sprawia, że zastanawiamy się nad stworzeniem corocznej wystawy fotografii mobilnej).

Zorganizowanie wystawy nie byłoby możliwe bez wsparcia pewnych osób, firm i instytucji, którym w tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować.

- Przede wszystkim wielkie podziękowania należą się pani Arlecie Włodarczak, Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie, która podjęła ryzyko i zgodziła się na zorganizowanie wystawy fotografii mobilnej we wnętrzach zabytkowego pałacu. Dziękujemy Bartłomiejowi Stefańskiemu za wsparcie i pomoc przy montowaniu wystawy oraz Tomaszowi Mizgierowi, Kierownikowi Ośrodka Kultury, za wsparcie logistyczne, pomoc w drukowaniu materiałów informacyjnych (plakatów, ulotek i katalogów) i dokumentację fotograficzną wernisażu. Dziękujemy też za szampana, herbatę, soki, pączki i inne specjały, które pojawiły się na wernisażu.

- Ogromne podziękowania firmie empikfoto.pl za druk wszystkich zdjęć, które mogliście obejrzeć na wystawie. Zdjęcia zostały wydrukowane z dużą dbałością o zachowanie dobrej jakości, a współpraca i kontakt z przedstawicielami firmy (pani Agata Mazurek, merchandising manager) była wręcz wzorowa (Pani Agato, serdecznie dziękujemy!).

- Podziękowania należą się także Krzysztofowi Ludwiczakowi i Dorocie Piechowiak, którzy użyczyli nam swoich zdjęć, żebyśmy mogli przygotować fotorelację z wernisażu oraz wszystkim gościom, którzy poświęcili swój czas, żeby dotrzeć do Murowanej Gośliny.

Wystawę w Murowanej Goślinie można oglądać do 21 lutego. Chcemy, żeby po tym terminie wystawa trafiła jeszcze do innego miasta — poinformujemy Was o tym, gdy tylko będziemy mieć zaklepane miejsce i terminy ekspozycji.


- Lista wszystkich nagrodzonych autorów zdjęć.
Link do wszystkich edycji akcji „Mobilny tydzień”.

Sponsor (wydruk zdjęć):

empikfoto-logo_100x40(1)

Wystawa fotograficzna

Zostaw komentarz

MENU: