mpa_logo_header

Sześciu Polaków wyróżnionych w Mobile Photography Awards!

22 stycznia 2014

Edit: Właściwie to siedmiu!

Przed kilkoma minutami ogłoszono wyniki największego konkursu fotografii mobilnej na świecie — The Mobile Photography Awards (więcej o samym konkursie przeczytacie na Fotokomórkomanii). Wśród fotografów wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu jest aż sześciu Polaków, w tym trzech członków grupy „Mobilni”!

Przechodząc od razu do sedna — w kategorii Digital Fine Art wyróżnienie otrzymał Wojtek Papaj za zdjęcie „here comes the rain.again.”

Wojtek-Papaj_MPA2013

W kategorii Macro by Olloclip dwa wyróżnienia za zdjęcia owadów oraz jedno wyróżnienie w kategorii Food and Beverage otrzymał Kamil Kawczyński

Kamil-Kawczyński_MPA2013

Kamil-Kawczyński_MPA2013

Kamil-Kawczynski_3

W kategorii Photo Journalism wyróżnienie przypadło w udziale Rafałowi Piotrzkowskiemu za zdjęcie, które przywiózł z Paryża.

Rafał-Piotrzkowski_MPA2013

Kolejnymi Polakami, którzy zostali docenieni przez międzynarodowe jury są:

Adam-Oczkoś_MPA2013

Przemek-Fall_MPA2013

Absolutnym liderem wśród wyróżnionych Polaków został Patryk Kuleta, który zgarnął aż siedem wyróżnień (w kategoriach: Digital Fine Art, Landscape, Self-Portrait, Transportation, Food and Beverage) a dodatkowo zajął II miejsce w kategorii Black and white.

Zdjęcie, które zajęło II miejsce w kategorii Black and white:

Patryk-Kuleta_MPA2013_1

Pozostałe wyróżnione zdjęcia Patryka:

Wielkie gratulacje dla tegorocznych laureatów!

Razem z nimi mamy już dziewięcioro polskich fotografów mobilnych, którzy byli nagradzani w kolejnych edycjach tego prestiżowego konkursu (rok temu wyróżnienia i nagrody przypadły w udziale Joannie Lemańskiej, Michałowi Koralewskiemu (oboje z grupy „Mobilni”) i Edycie Lipińskiej). Byle tak dalej!

PS. Jeszcze nie ogłoszono zwycięzców w kategorii Architecture. Być może liczba nagrodzonych Polaków jeszcze wzroście :)

Jeden komentarz

  1. Widmowisko pisze:

    […] mnie bardzo cieszy), a nawet przez National Geographic (jako jeden z pierwszych). Linki poniżej. Sześciu Polaków wyróżnionych w Mobile Photography Awards! Festiwal polskiej fotografii mobilnej na Mobile Photo Awards Fotopolis Świat Obrazu National […]

Zostaw komentarz

MENU: