Dorota Piechowiak | Mobilni wybrali!

31 stycznia 2014

Dorotę Piechowiak mieliśmy okazję poznać osobiście na wystawie w Murowanej Goślinie (gdzie można było obejrzeć także jej zdjęcia). Pasja fotografowania i umiejętność łączenia ze sobą różnorodnych technik rejestrowania obrazu sprawia, że obok zdjęć Doroty nie można przejść obojętnie. Przyciągają uwagę swoją niezwykłą estetyką, stylizowaną nieco na stare, przedwojenne reprodukcje. To świadome nawiązanie do stylu vintage pojawia się zresztą także w innych jej działaniach, o czym dowiecie się za chwilę.

Dorota o sobie: Jestem poznańską duszą artystyczną, raczej niespokojną. Nie wyobrażam sobie życia bez pasji. Obecnie mam dwie, jedną z nich jest fotografia. Zaczęła mnie pociągać kilka lat temu. W pewnym momencie doszłam do wniosku, że koniec z ustawieniami auto, że czas zacząć fotografować świadomie. Mojej lustrzance jestem wierna do dzisiaj. Swojego pierwszego smartfona fotograficznego i iPhone’a 4 dostałam rok temu i od razu przepadłam, kiedy za jego pomocą odkryłam Instagram… Od tego czasu zaczęłam się dzielić ze światem moimi zdjęciami, a dzień zaczynam popijając herbatkę i inspiruję się przeglądając konta ulubionych użytkowników. Na początku sceptycznie podchodziłam do fotografii mobilnej, jednak przełomem w używaniu smarftona, jako aparatu, był weekendowy brak lustrzanki. Dzień bez robienia zdjęć jest dniem straconym, więc poszłam na spacer z telefonem w ręku… Tego popołudnia zrobiłam naprawdę kilka moich ulubionych zdjęć, a jedno z nich wygrało kilka dni później wyzwanie na Instagramie. Lubię mojego obecnego iPhone’a, teraz już serii 5, za to, że zawsze jest przy mnie, za to, że kadry już mi nie uciekają, gdy nie mam przy sobie lustrzanki, za to, że od razu mogę dokonać edycji zdjęć i szybko się nimi podzielić.

W swoich fotografiach szukam przede wszystkim światła, w fotografii ulicznej – fajnych momentów i ciekawych ujęć, a w przyrodzie – nierzeczywistości… Inspiruje mnie przeszłość. Dzięki aplikacjom mobilnym odkryłam, że mogę kreować rzeczywistość przez edycję zdjęć. Mój ukochany program – Snapseed – począwszy od korekty wielu parametrów, poprzez kadrowanie i nakładanie filtrów, pozwala nadać zdjęciom tak przeze mnie lubiany grunge’owy, vintage look. Ten styl towarzyszy mi w całym moim życiu: od 4 lat prowadzę również bloga craftowego. Jeśli ktoś ma ochotę bliżej mnie poznać również z innej strony, zapraszam na: guriana.blogspot.com. Ale to już całkiem inna historia. Do mojej galerii na Instagramie wrzucam zdjęcia zrobione zarówno lustrzanką, jak i iPhonem, te mobilne zawsze taguję : #mobilnytydzien i jest ich coraz więcej.

Zdjęcia wybrane dla nas przez Dorotę:

Fot. Dorota Piechowiak

Fot. Dorota Piechowiak

Fot. Dorota Piechowiak

Fot. Dorota Piechowiak

Fot. Dorota Piechowiak

Dorotę możecie znaleźć tutaj:

– Instagram: http://instagram.com/guriana1

– Zdjęcia z Nowego Jorku: youtube.com

– Blog: http://guriana.blogspot.com/

————————————————————

O akcji „Mobilni wybrali!”:

W ramach akcji „Mobilni wybrali!” prezentujemy na naszej stronie wybranych fotografów mobilnych, którzy dzielą z nami pasję i mają do zaprezentowania ciekawą galerię zdjęć. Być może niektórzy z nich są już znani w kręgach fotograficznych, a być może to dopiero my „wyłowiliśmy” ich z Sieci i zaprezentowaliśmy ich prace szerszej publiczności. Poprzez akcję „Mobilni wybrali!” chcemy pokazać jak duży potencjał tkwi w urządzeniach mobilnych i jak wiele można dzięki nim pokazać, jeśli patrzy się na świat sercem.

Zostaw komentarz

MENU: