Akcja Fotokreacja 2

Akcja Fotokreacja — podsumowanie drugiej edycji

10 stycznia 2014

Święta i Sylwester już za nami i oto nadszedł czas, żeby podsumować drugą edycję naszej fotozabawy. Do dyspozycji tym razem mieliście tylko jedną fotografię. Niezależnie od tego, 31 prac zostało oznaczonym tagiem #fotokreacja2, 14 mobilnych fotografów pobrało zdjęcie, a potem zajęło się jego kreatywną przeróbką. Jeden z fotografów nadesłał aż 6 różnych przeróbek!

Spośród wszystkich nadesłanych prac koordynator drugiej edycji Michał Szklanowski postanowił wyróżnić cztery fotografie:

Najlepsza tekstura: Beata (wpaski)

photo (1)
Zwykle staram się nie modyfikować znacząco zdjęć, ograniczając się do korekty kadru i kolorystyki. Konkurs (gratuluję pomysłu) stał się świetnym pretekstem do tego, by intensywniej „poznęcać” się nad obrazem. Zdjęcie edytowałam za pomocą kilku aplikacji zainstalowanych na iPhone 5s:

1. VSCO (moja ulubiona) — kadrowanie i kolorystyka
2. Mextures — wybrałam tekstury tak, aby ukryć szczegóły odwracające uwagę od bohaterki
3. Blender — dołożyłam kolejne warstwy: fragment wycięty z zadanego zdjęcia (liście na chodniku) i delikatny ciepły gradient, ukrywający niedoskonałości po wcześniejszych zabiegach, nadający pracy jesiennego charakteru.

I to wszystko.

Najlepszy foto-art: Bartosz W (bartez83)

photo (2)

Od poczatku moim zamiarem było stworzenie wariacji na styl abstrakcyjny, ciesze się że wam również spodobała się moja edycja. Zdjęcie zostało w pełni edytowane telefonem Samsung Galaxy Note 2 (Android 4.3) przy użyciu aplikacji PicsArt.

Najlepsza wizja artystycza: Adam Oczkoś (adam__o)

photo (3)

Cały proces edycji przeprowadziłem za pomocą iPhone 5s. Rozpocząłem od wykadrowania i przerobienia fotografii na czarno białą w aplikacji Snapseed. Poźniej skorzystałem z filtra Sketch 4 w XnSketch. W Image Blender stworzyłem drugie zdjęcie na którym pozostała tylko dziewczyna na ławce. Za pomocą aplikacji Percolator zmieniłem fotografię w mozaikę. Na koniec w aplikacji Diana Photo stworzyłem kompozycję nakładając na siebie dwa obrazy (stworzony w XnSketch i Image Blender) oraz stosując filtr ’84 Rockstar.

Najlepsza kompozycja: Damian Jóskowiak (djoskowiak)

photo (4)

Tak naprawdę to dopiero od niedawna interesuję się fotografią mobilną i trochę tą „większą”. Poznaję, testuję i bawię się różnymi aplikacjami do wykonywania i obrabiania zdjęć głównie na smartfonie. Obróbkę zdjęcia wykonałem w aplikacji Snapseed. Zacząłem od pochylenia zdjęcia, zastosowałem m.in. Tilt-Shift oraz Center Focus, użyłem jednego ze stylów Vintage i przyciąłem zdjęcie. Wszystko wykonałem na HTC One X (Android 4.2.2).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom - ale nie osiadajcie na laurach, bo już niebawem kolejna edycja naszego konkursu, a w niej nowe fotograficzne wyzwania.

A zatem, mobilny fotografie, nie ociągaj się, tylko:

Pobierz! — Edytuj! — Publikuj!

Zostaw komentarz

MENU: