olloclip_wygrana

Konkurs fotograficzny z olloclipem” — WYNIKI

19 grudnia 2013

Mamy już wyniki „konkursu fotograficznego z olloclipem”, który razem z firmą ALSTOR T.Szukała i Wspólnicy ogłosiliśmy tydzień temu. Do konkursu zakwalifikowało się 36 zdjęć (zgłoszeń było więcej, ale niestety nie mieściły się w wyznaczonych regulaminem przedziałach czasowych). Przyjmowanie zdjęć zakończyliśmy wczoraj o godzinie 21:00, a pół godziny później jury konkursowe w składzie: Łukasz Gurbiel, Michał Koralewski, Rafał Piotrzkowski rozpoczęło swoje obrady. Muszę przyznać, że nie mieliśmy łatwego wyboru. Każdy z nas miał własnych faworytów i zupełnie inaczej patrzył na zgłoszone zdjęcia. W końcu jednak udało nam się dojść do porozumienia i wybrać trzy najciekawsze fotografie.

Oto one:

Miejsce III (nagroda: olloclip do iPhone’a 4/4s (3 w 1) z dodatkową nakładką quick flip)

Zachód słońca to jeden z najczęściej fotografowanych motywów. Mimo to wcale nie jest tak łatwo zrobić ciekawe zdjęcie, z interesującą kompozycją, wyjątkową kolorystyką i rozpiętością tonalną. Monice, autorce zdjęcia, udało się zwrócić naszą uwagę na jej malowniczy zachód słońca, na niebo zmienione w prawdziwy teatr barw. Mamy tu widok jak z bajki, zaburzony tylko czarnymi sylwetkami ptaków (a może — skoro to bajka — smoków?)

Miejsce II (nagroda: olloclip do iPhone’a 4/4s (3 w 1) z dodatkową nakładką quick flip)

Praca Tomka, zatytułowana „Oko na świat” wyróżnia się minimalistyczną kompozycją, której pomysłowość polega na ciekawym wykorzystaniu podstawowych kształtów geometrycznych. Mamy więc tutaj główny okrąg, przez który patrzymy na uporządkowany wycinek świata składający się z prostokąta, trójkąta, koła oraz prostej. W kompozycji możemy dopatrzeć się też dwóch półkoli: mniejsze jest ciemne, zacienione, a większe jasne — skąpane w promieniach Słońca. Owe półkola bezpośrednio przywodzą na myśl symbolikę yin i yang. Albo walkę dobra ze złem — czyżby tę toczącą się na łonie Kościoła? Niewątpliwie praca jest bardzo interesująca i budzi równie interesujące skojarzenia.

i wreszcie:

Miejsce I (nagroda: olloclip do iPhone’a 5/5s (4 w 1) z dodatkową nakładką quick flip)

Zdjęcie inne niż pozostałe, zdecydowanie wyróżniające się pomysłowym podejściem do tematu, co może trudno zauważyć na pierwszy rzut oka. Na większości konkursowych prac widz patrzy okiem fotografa przez okrągły kształt na to co sam widzi przed sobą, tu tymczasem mamy coś odrobinę innego. Tajemniczy mieszkaniec świata po drugiej stronie rury patrzy ciekawie na nas, z pewną dozą niepewności, nie wiedząc kim jesteśmy, co zrobimy. To my, widzowie, jesteśmy obserwowani. I być może za chwilę sięgnie po aparat by zrobić swoje zdjęcie na konkurs, a może przestraszy się i ucieknie? Cokolwiek się stanie, fotografowi „z tego świata” udało się go zapamiętać na światłoczułej matrycy swojego smartfona. Dodatkowo praca ta charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem pod względem technicznym. Brawo Przemku!

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu! Skontaktujcie się z nami pod adresem mobilni@grupamobilni.pl i prześlijcie swoje dane teleadresowe (imię, nazwisko, dokładny adres wraz z kodem pocztowym).

Tutaj prezentujemy wszystkie zdjęcia, które zostały przesłane na konkurs — Statigram

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział. To nie był ostatni zorganizowany przez nas konkurs, więc nawet jeśli tym razem nie zostaliście wyróżnieni — nie martwcie się. Wkrótce będzie kolejna okazja :)

Sponsorem nagród w „konkursie fotograficznym z olloclipem” jest firma ALSTOR T.Szukała i Wspólnicy, wyłączny dystrybutor produktów olloclip w Polsce.

alstor

olloclip_logo_horizontal

Zostaw komentarz

MENU: