Tomasz Olszewski | Mobilni wybrali!

31 października 2013

Fotograf amator i zagorzały gadżeciarz. Miłośnik koloru i tekstur. Naszym kolejnym „wybranym” jest Tomasz Olszewski. Przeczytajcie co mówi o sobie i swojej fotograficznej pasji i obejrzyjcie jego zdjęcia. Są świetne, stanowią znakomitą odskocznię od miejskich szarości. Naprawdę warto!

Tomek Olszewski o sobie: Mieszkam w Trójmieście. Z wykształcenia jestem informatykiem. Fotografia jest moją pasją od ponad 11 lat. Nigdy jednak nie uważałem się za fotografa, a raczej za testera urządzeń, z racji zamiłowania do wszelkiego rodzaju gadżetów. W taki też sposób narodziła się u mnie fotografia mobilna, zaczęło się bowiem od zakupu pierwszego smartfona/gadżetu jakim był iPhone 3G, a skończyło na pasji, która towarzyszy mi praktycznie w każdym momencie mojego życia.

Od 2012 roku jestem wiernym użytkownikiem Instagrama i wokół tej społeczności w chwili obecnej kręci się moja fotograficzna pasja. Przygoda z tym portalem zbiegła się z przeprowadzką do Trójmiasta co zaowocowało poznaniem społeczności #Igersgdańsk, dzięki czemu moja aktywność w kręgach fotografii mobilnej nabrała tempa. Natomiast, co ciekawe (i z pewnością nie przypadkowe), na stronę Grupy Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni” trafiłem dzięki wpisowi na blogu Pana Pawła Ratajczaka, którego cyklicznie odwiedzam z racji mobilnych zainteresowań ;)

Moje zdjęcia to otaczająca mnie codzienność, miejsca które często mijam, przedstawione z mojego punktu widzenia, często przekolorowane, przejaskrawione, odbiegające od stanu faktycznego. Fotografia bowiem ma tę zaletę, że pozwala oddać chwilę, moment w taki sposób w jaki my go widzimy. To samo miejsce może być pokazane na tysiące różnych sposobów i to w zasadzie od nas zależy, jaką wizję danego miejsca przedstawimy.

Przez moje ręce przewinęło się wiele aparatów: począwszy od cyfrówek kompaktowych, przez bezlusterkowce, na lustrzankach cyfrowych kończąc. Jednak żadne z tych urządzeń nie przyniosło mi tyle satysfakcji, co aparat wbudowany w moim smartfonie, który zawsze jest pod ręką, niezależnie od sytuacji. Owszem, czasem sięgam po lustrzankę, jednak przeważnie „akcja” taka jest wcześniej umiejscowiona w czasie, przez co w pewnym momencie urasta do rangi zaplanowanego przedsięwzięcia. Natomiast komfort posiadania przy sobie w kieszeni smartfona, pozwala mi na spontaniczne utrwalenie obrazu, bez wcześniejszego zbędnego przygotowania.

Zdjęcia wybrane dla nas przez Tomasza:

Fot: Tomasz Olszewski

Fot: Tomasz Olszewski

Fot: Tomasz Olszewski

Fot: Tomasz Olszewski

Fot: Tomasz Olszewski

Fot: Tomasz Olszewski

Fot: Tomasz Olszewski

Fot: Tomasz Olszewski

Fot: Tomasz Olszewski

Fot: Tomasz Olszewski

 

Tomka możecie znaleźć tutaj:

Instagram: http://instagram.com/tom3cki
Flickr: http://www.flickr.com/tom3cki/
Facebook: http://www.facebook.com/tom3cki.mobilnie
Youtube: http://www.youtube.com/user/tom3ckipresents
Twitter: http://twitter.com/tom3cki
Blog o technologiach mobilnych: http://mobilnie.tomaszolszewski.com
Blog fotograficzny: http://fotograficznie.tomaszolszewski.com

Jeden komentarz

  1. Mobilni wybrali ... | Fotograficznie pisze:

    […] mile zaskoczony, gdy otrzymałem tą informację. Wpis dotyczący mojej osoby możecie zobaczyć tutaj. Zapraszam serdecznie […]

Zostaw komentarz

MENU: