Pierwsze polskie spotkanie użytkowników aplikacji EyeEm odbyło się w Toruniu

22 października 2013

W niedzielę, 13 października miało miejsce pierwsze w Polsce spotkanie użytkowników aplikacji EyeEm (First Polish EyeEm Meetup). Spotkanie odbyło się w deszczowy dzień, w miejscu, w którym kładzie się duży nacisk na wymianę myśli, doświadczeń oraz na dzieleniu się pasją do nowych technologii, startup-ów i przedsiębiorczości: w toruńskiej kawiarni Hanza Cafe.

Słowem wstępu – EyeEm to popularna aplikacja fotograficzna, ale także sieć społecznościowa, a przede wszystkim miejsce inspiracji, pozwalające na udostępnianie zdjęć i dzielenie się pasją do fotografii. Schemat funkcjonowania aplikacji i społeczności EyeEm jest nieco podobny do tego, co oferuje Instagram, jednak różni się od niego grupą docelową i wysokim poziomem publikowanych prac. W strumieniu zdjęć publikowanych w EyeEm nie znajduje się kiepskich selfie, zdjęć obiadu itp.

Uczestnikami toruńskiego spotkania byli ludzie, którzy intensywnie korzystają z dobrodziejstw Internetu i urządzeń mobilnych, a wśród nich lokalni przedsiębiorcy, blogerzy i freelancerzy. Miłą niespodzianką była wizyta Michała Koralewskiego z synami – były to jedyne osoby spoza Torunia. Wydarzenie składało się z dwóch części: prezentacji na temat aplikacji i społeczności EyeEm (prezentacja zostanie udostępniona na stronie grupy Mobilni za tydzień) oraz dyskusji dotyczącej zalet i wad aplikacji, takich jak np. intencjonalnego ograniczenia liczby tagów do 4 oraz sprzężenia aplikacji EyeEm z serwisem Foursquare. Mimo, że aplikacja EyeEm nie cieszy się tak dużą popularnością jak Instagram, to jednak na spotkaniu pojawiło się kilka osób, którym chciałbym serdecznie podziękować. Zacznę od moich osobistych motywatorów oraz właścicieli kawiarni Hanza Cafe, a są nimi Beata Romańska oraz Patrick L. Young. Dziękuję za obecność, rozpropagowanie informacji oraz przebycie 162 km (specjalnie na moje spotkanie!) Michałowi Koralewskiemu, Paulinie Matysiak, Agnieszce Bochowicz i jej mężowi Arturowi oraz Pawłowi Jonikowi.

PS. Twórcy berlińskiego start-upu zauważyli, że siłą EyeEm są lokalne społeczności, które popularyzują aplikację i budują sieć zaangażowanych miłośników wokół tej platformy społecznościowej. Dlatego też zachęcają fotografów mobilnych z całego świata do organizowania spotkań (tzw. EyeEm Meetup) i wspierają lokalnych organizatorów swoimi sugestiami i wskazówkami oraz materiałami promocyjnymi (naklejki, koszulki itd.). Organizator takiego spotkania otrzymuje jednocześnie tytuł ambasadora EyeEm oraz zostaje wpisany na listę ambasadorów, która znajduje się na stronie bloga twórców aplikacji EyeEm: http://blog.eyeem.com/ambassadors/ W każdej chwili sami możecie dołączyć do tej listy. Wystarczy wysłać klip wideo z informacją o tym, kim jesteście i dlaczego chcecie być ambasadorami EyeEm w swoim mieście.

Toruński EyeEm Meetup zorganizował i poprowadził Mateusz Jaszak, członek grupy Mobilni (http://www.eyeem.com/u/deepobserveron).

Autorem powyższego zdjęcia jest Patrick L. Young (http://instagram.com/patricklyoung).

Zostaw komentarz

MENU: