Krzysztof Górny | Mobilni wybrali!

17 października 2013

Organizacja wrześniowej wystawy fotografii mobilnej w poznańskim Starym Browarze pochłonęła nas tak bardzo, że musieliśmy odłożyć na dalszy plan sprawy związane z akcją „Mobilni wybrali!”.  Nie porzuciliśmy jednak pomysłu promowania najciekawszych polskich fotografów mobilnych. Znów szukamy, przeglądamy, śledzimy, lajkujemy i zachęcamy do aktywności fotograficznej. Powoli tworzy nam się lista najlepszych fotografów, których bez wątpliwości możemy Wam polecić. Jednym z nich jest Krzysztof Górny, którego zdjęcia już wielokrotnie gościły na łamach naszej strony internetowej w ramach akcji „Mobilny Tydzień”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które wybrał dla nas Krzysztof i polecamy jego profil na Instagramie!

Krzysztof Górny o sobie: Gdy miałem 10 lat, dostałem od rodziców mój pierwszy aparat – Prakticę, od tego się zaczęło… Pierwszą i do dziś trwającą inspiracją są dla mnie prace Ireneusza Zjeżdżałki, który wprowadził mnie w świat ciemni, powiększalników i camera obscura. Dziś fotografuję lustrzanką cyfrową, ale w związku z częstymi podróżami i godzinami spędzanymi w samochodzie wygodniej i szybciej jest chwycić w dłoń telefon, by uchwycić miejsce czy moment. Nieustannie testuję cierpliwość mojej żony (i psa), co chwilę zatrzymując się w trakcie spacerów, by „złapać” grę kolorów na ścianie lub architektoniczny szczegół, na który inni nie zwracają uwagi ;)

W moich kadrach dominuje miasto, industrializm, miejsca opuszczone i zapomniane ze śladem dawnej świetności. W fotografii szukam symetrii, rzeczy nieoczywistych, próbuję ocalić od zapomnienia miejsca, przedmioty i kształty. Próżno szukać u mnie wyidealizowanych portretów i kalendarzowych krajobrazów. Potrafię dostrzec piękno w brzydocie i perfekcję w pęknięciu. Na Instagram trafiłem przez fotoblogi, które od kilku lat obserwuję. Zachwycił mnie szybkością, z jaką można podzielić się z innymi swoim postrzeganiem świata i różnorodnością punktów widzenia użytkowników.

Zdjęcia wybrane dla nas przez Krzysztofa:

Krzysztof Górny

Fot: Krzysztof Górny

Krzysztof Górny

Fot: Krzysztof Górny

Krzysztof Górny

Fot: Krzysztof Górny

Krzysztof Górny

Fot: Krzysztof Górny

Krzysztof Górny

Fot: Krzysztof Górny


Krzysztofa możecie znaleźć tutaj:


http://instagram.com/gornykrzychu
http://gornykrzychu.blogspot.com/

Zostaw komentarz

MENU: