Adam Oczkoś | Mobilni wybrali!

24 października 2013

Nadbałtyckie zdjęcia Adama Oczkosia wiele razy wyróżniane były przez nas w ramach przeglądów najciekawszych zdjęć tygodnia „Mobilny Tydzień”. Jego charakterystyczny, zmatowiały styl znalazł też uznanie wśród twórców aplikacji Mextures oraz w instagramowych grupach Photoflair_bw i ig_monochrome. To wyróżnienia w pełni zasłużone, dlatego tym razem to właśnie Adama Oczkosia postanowiliśmy przedstawić Wam w ramach akcji „Mobilni wybrali!”

Adam Oczkoś o sobie: Fotografią mobilną interesuję się od momentu pojawienia się pierwszych aplikacji z działu „Photo” w AppStore, w szczególności takich jak Hipstamatic i Instagram. Fascynacja aplikacją Hipstamatic doprowadziła do tego, że na urlop w 2011 pojechałem z zamiarem używania tylko iPhone’a. I to generalnie udało się (ale tak dla bezpieczeństwa żona używała lustrzanki). Gdzieś tak od blisko roku systematycznie biorę udział w różnego typu konkursach, przeglądach różnych grup w serwisach Flickr i Instagram.

W fotografii mobilnej staram się stosować różne style i techniki, od minimalizmu, poprzez zabawę światłem i kolorem, wykorzystywanie tekstur, po ilustrację. Głównym tematem moich zdjęć jest życie z miejsca, w którym mieszkam: w szczególności Bałtyk i zamglone Żuławy. Jestem wielkim fanem fotografii ulicznej, choć bardzo mało zdjęć tego typu umieszczam w Sieci. Nie stronię też od krajobrazów, natury i architektury. Obecnie używam iPhone 5. Moje ulubione aplikacje: VSCOcam, Snapseed, Camera+, ProCamera, Image Blender, Mextures, Instagram.

Zdjęcia wybrane dla nas przez Adama:

Fot. Adam Oczkoś

Fot. Adam Oczkoś

Fot. Adam Oczkoś

Fot. Adam Oczkoś

Fot. Adam Oczkoś

Fot. Adam Oczkoś

Fot. Adam Oczkoś

Fot. Adam Oczkoś

Fot. Adam Oczkoś

Fot. Adam Oczkoś

Adama możecie znaleźć tutaj:

Instagram: http://instagram.com/adam__o
Flickr: http://www.flickr.com/photos/aoelb
Twitter: @aoczkos

Zostaw komentarz

MENU: