Kamil Kawczyński | Mobilni wybrali!

13 czerwca 2013

Tym razem w ramach akcji Mobilni wybrali! przedstawiamy Kamila Kawczyńskiego, Ambasadora Dobrego Obrazu HTC, człowieka, który potrafi udowodnić, że komórką można zrobić równie dobre zdjęcie jak cyfrową lustrzanką. I nie są to puste słowa, wystarczy przyjrzeć się zrobionym przez Kamila zdjęciom, żeby poznać, że mamy do czynienia z profesjonalistą, dla którego jakość techniczna zdjęcia jest równie ważna jak jego przesłanie. Przed Państwem Kamil Kawczyński!

Kamil Kawczyński: Fotografia mobilna jest dla mnie czymś więcej niż tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu. To swego rodzaju misja, w której staram się pokazać innym, że telefonem komórkowym można robić  równie udane zdjęcia, co aparatem cyfrowym.

 Kamil Kawczyński

Zazwyczaj unikam nakładania jakichkolwiek filtrów i efektów na wykonane fotografie, choć znajdzie się parę wyjątków od reguły. Jeśli już decyduję się na postprodukcję, umieszczam stosowny komentarz w opisie zdjęcia. Przykładem jest rower, którego monochromatyczną kompozycję uzyskałem za pomocą aplikacji Camera 360, dostępnej na telefony z Androidem.

 Kamil Kawczyński

Czasem zdarzy mi się delikatnie wykadrować zdjęcie, by uzyskać lepszą kompozycję. To wszystko. Zamiast poświęcać swój czas na proces postprodukcji, wykorzystuję swoją wiedzę z zakresu manualnych ustawień kamery w telefonie.

Kamil Kawczyński

Dobrą jakość moich zdjęć zawdzięczam przede wszystkim dużej cierpliwości i wiedzy o ograniczeniach oraz atutach modułów kamer stosowanych w poszczególnych modelach telefonów. Mam tu na myśli nie tyle specyfikację, co opatrzenie się na kilkadziesiąt tysięcy zdjęć wykonanych za pomocą różnych modeli telefonów komórkowych i smartfonów.

Kamil Kawczyński

W ciągu 3 lat przygody z fotografią komórkową udało mi się wygrać kilka konkursów przeznaczonych dla mobilnych fotoamatorów. Obecnie pełnię funkcję ambasadora dobrego obrazu marki HTC. Zawodowo jestem związany z jedną z warszawskich agencji PR.  Prywatnie z cudowną  dziewczyną, która jest moją największą inspiracją i bezkompromisowym recenzentem moich zdjęć ;)

Kamil Kawczyński

Kamila możecie znaleźć tutaj:

Flickr: http://www.flickr.com/photos/mobile_shooter/

Esato: http://www.esato.com/phonephotos/index.php?uid=211376

Zostaw komentarz

MENU: