Jarosław Marciuk | Mobilni wybrali!

7 czerwca 2013

Z wielką przyjemnością w ramach akcji Mobilni wybrali! prezentujemy kolejną wyjątkową osobę, której pasją jest fotografia mobilna. Jarosław Marciuk, bo to o niego właśnie chodzi, jest już znany w środowisku polskich Instagramerów – jako jeden z pierwszych stworzył lokalną społeczność miłośników aplikacji Instagram (IgersGdansk), organizuje zloty użytkowników tej aplikacji (Instameet), ciekawe projekty fotograficzne (InstaReporterzy), doradza i pomaga tworzyć lokalne grupy Instagramerów w naszym kraju.

Oddaję teraz głos Jarkowi, sam najlepiej opowie o swojej przygodzie z fotografią mobilną:

Jarosław Marciuk: Jestem Instagramerem, użytkownikiem iPhone`a. Mój pierwszy aparat to Smena, prezent od dziadków na komunię. Najlepszy aparat to ten, który noszę przy sobie, czyli nie rozstaję się ze swoim smartfonem. Niestety lustrzanka zostaje w domu.

Jarek Marciuk

Aplikacji Instagram używam od 2011 roku (opublikowanych 1500 zdjęć). Swoją pasją chciałem zarażać innych. Stworzyłem pierwszą lokalną i najliczniejszą społeczność Instagramersów w Polsce. Zachęcam i pomagam w tworzeniu kolejnych grup w Polsce. Jeśli uwielbiacie fotografię mobilną oraz Instagram i chcecie stworzyć społeczność w swoim mieście,  zapraszam do kontaktu. Chętnie pomogę i podzielę się moimi radami.

Jarek Marciuk

IgerGdansk zarejestrowałem w listopadzie 2011 roku, gdy z Instagrama korzystało 14 mln ludzi na całym świecie (dziś ponad 100 mln). Obecnie IgersGdansk obserwowany jest przez ponad 2 000 osób, na Instagramie zaznaczonych jest ponad 8500 zdjęć z hashtagiem #igersgdansk. 500 zdjęć na profilu było polubionych ponad 25 000 razy. (www.instagram.com/igersgdansk , blog www.igersgdansk.tumblr.com)

Jarek Marciuk

Co cieszy mnie bardzo to fakt, że IgersGdansk zorganizował pierwsze w Polsce spotkanie fanów aplikacji Instagram – Worldwide Instameet, które odbyło się 26 lipca 2012 roku w Gdańsku. Podczas konferencji  Social Media Convent 2013 IgersGdansk został wyróżniony za prowadzone działania przez jury Case Study Festival i otrzymał tytuł Social Media Superstar.

Jarek Marciuk

W IgersGdansk wybieram najlepsze zdjęcie tygodnia (IgersGdansk Photo of the Week) oraz Instagramowicz tygodnia (IgersGdansk Instagramer of the Week). Bardzo bym chciał aby oprócz tytułu laureaci mogli otrzymywać nagrody.

Ostatni pomysł to InstaReporterzy – wspólna akcja IgersGdansk i klubu Lechia Gdańsk. Wybrane osoby z Instagrama (laureaci IgersGdansk Instagramer of the Week) otrzymały akredytacje fotoreporterskie na mecz na PGE Arena w Gdańsku. Na profilach InstaReporterów, @igersgdansk i @lechia_gdansk można było obserwować relację meczu oraz zdjęcia zza kulis (sala treningowa, szatnia, Mix Zona, konferencja prasowa). Jestem dumny z tego, że nasze zdjęcia były wyświetlane na telebimach na stadionie PGE Arena. Biorąc pod uwagę fakt, że frekwencja podczas meczu wyniosła 13 tys. osób, była to największa prezentacja zdjęć z Instagrama w Polsce!

(Oto wybrane zdjęcia z akcji InstaReporterzy:)

Wierzę, że czas fotografii mobilnej i Instagrama w Polsce dopiero nadchodzi i przed nami wiele ciekawych inicjatyw, wydarzeń i pomysłów.

Let’s Instagram the World (and Poland)!

Jarek Marciuk

 

Jarka możecie znaleźć tutaj:

www.instagram.com/jaroslaw_marciuk

www.twitter.com/jaroslawmarciuk

http://www.flickr.com/photos/65258998@N05/

http://about.me/jaroslawmarciuk

 

O akcji Mobilni wybrali!:

W ramach akcji „Mobilni wybrali!” prezentujemy na naszej stronie wybranych fotografów mobilnych, którzy dzielą z nami pasję i mają do zaprezentowania ciekawą galerię zdjęć. Być może niektórzy z nich są już znani w kręgach fotograficznych, a być może to dopiero my „wyłowiliśmy” ich z Sieci i zaprezentowaliśmy ich prace szerszej publiczności. Poprzez akcję „Mobilni wybrali!” chcemy pokazać jak duży potencjał tkwi w urządzeniach mobilnych i jak wiele można dzięki nim pokazać, jeśli patrzy się na świat sercem.

Tagi:

Zostaw komentarz

MENU: