Jakub Ziemba | Mobilni wybrali!

18 czerwca 2013

W ramach akcji Mobilni wybrali! prezentujemy ludzi, którzy podobnie jak my pasjonują się fotografią mobilną. W tym tygodniu chcemy Wam przedstawić Jakuba Ziembę i jego wyjątkowo ciekawą fotograficzną perspektywę.

Jakub Ziemba: Fotografią zainteresowałem się jakieś 2 lata temu, przez moje dwie koleżanki, fotografki, które obecnie mieszkają w Norwegii (Estera i Weronika Kluczenko). Właściwie od początku była to fotografia mobilna (wtedy jeszcze  „strzelałem” Nokią 5530 i używałem zamiennika Instagrama na Symbiana – Molome), bo innego aparatu nie miałem, a robienie zdjęć zwykłą cyfrówką nie sprawiało mi tyle radości. Poza tym „najlepsza kamera to ta, którą masz przy sobie”.

Jakub Ziemba

Potem przyszła kolej na lepszy sprzęt i bardziej przemyślane ujęcia. Korzystam obecnie z wielu różnych aplikacji, w zależności od potrzeb, ale główną i w sumie niezmienną jest VSCOcam. Co jakiś czas używam aplikacji Mextures (szczególnie kiedy potrzebuję trochę „brudu”, efektów typu prześwietlony film itp), co nieco poprawiam w Snapseed i Afterlight. Wszytko co mnie zachęca do wychodzenia poza swoje granice, motywuje do fotografii, uważam za inspiracje, ale na pewno jednym z głównych inspiratorów jest dla mnie Chris Ozer.

Jakub Ziemba

Jeśli chodzi o styl jaki lubię, to przede wszystkim życie codzienne pokazane w piękny, artystyczny sposób, chwytanie momentów itp. Nie jestem wielkim fanem krajobrazów, bo przyroda sama w sobie jest piękna i niewiele potrzeba, żeby tak naprawdę zrobić dobre zdjęcie, często wystarczy tylko „nacisnąć spust”, a ja lubię stawiać sobie wysoko poprzeczkę.

Jakub Ziemba

Przede wszystkim jestem muzykiem – perkusistą, a nie fotografem. Właściwie to nie lubię nazywać siebie fotografem, nigdy się nim nie czułem, ale pokochałem tą dziedzinę sztuki, bo zacząłem dostrzegać piękno w zwykłych, codziennych rzeczach i pozwoliło mi to patrzeć na świat z całkowicie nowej strony.

Jakub Ziemba

Staram się inspirować muzyką, naturą, czy czekać na inspirację „z góry”, od Boga. Na perkusji gram od 9 lat (od 7 na bębnach), aktualnie nie jestem związany na stałe z żadnym zespołem, aczkolwiek biorę udział w kilku projektach, które niedawno wystartowały (na przykład ten).

Jakub Ziemba

 

 

Jakuba znajdziecie tu:

Flickr: http://www.flickr.com/photos/jayziembka
Twitter: http://twitter.com/jayziembka
Tumblr: http://jayziembka.tumblr.com

Zostaw komentarz

MENU: