Alek­san­dra Bła­żow­ska | Mobilni wybrali!

28 czerwca 2013

Przed kilkoma dniami świętowaliśmy nagrodzenie w ogólnoświatowym konkursie IPPAwards zdjęć dwojga członków naszej grupy (Joasi Lemańskiej i Michała Koralewskiego), a przy okazji dowiedzieliśmy się, że wśród laureatów konkursu znalazła się jeszcze jedna Polka – Aleksandra Błażowska. Udało nam się z nią skontaktować i oto jest przed Państwem – Ola Błażowska, nowa „wybrana” Mobilnych:

Aleksandra Błażowska: Jestem fotografem z zawodu i wykształcenia. Zaczynałam od analogów, ciemni, zabawy z camerą obscurą. Od zawsze przyciągało mnie wszystko, co robi zdjęcia – naturalną koleją rzeczy było więc sięgnięcie po telefon komórkowy.

Aleksandra Błażowska

Oczywiście długo nie trzeba było czekać na efekty – totalnie się od tego uzależniłam. Pociągała mnie natychmiastowość tej fotografii, prosty interfejs, możliwość błyskawicznego wysłania zdjęcia, malutki sprzęt, który zawsze mam ze sobą. Jest coś jeszcze: zdjęcia z telefonu powstają w pewien dziwny „niezobowiązujący” sposób, który odbiera modelom niepotrzebne usztywnienie, a fotografom wydumaną presję na techniczną poprawność. Jak dla mnie jest to sprzęt, który najbardziej zbliża nas do pierwotnej, czystej idei fotografii. Do pokazywania świata, takiego jakim go widzimy.

Aleksandra Błażowska

Od dwóch lat prowadzę fotobloga pt. „FOTELE: usiądź i patrz”  (www.fotele.tumblr.com) na którym pokazuję tylko fotografie mobilne. Lubię wracać do tych zdjęć, lubię ich pamiętnikową formę. W tym roku wzięłam także udział w konkursie IPPAwards, w którym otrzymałam wyróżnienie w kategorii Architektura.

Aleksandra Błażowska

Od pewnego czasu profesjonalny sprzęt zabieram tylko do pracy. Na wakacje biorę iPhone’a, którym kręcę też filmy. Bardzo podoba mi się idea aplikacji z filtrami, chodź nie wszystkie oferują dobre presety. Od początku jestem wierna Instagramowi, którego cenię za prostotę i kilka świetnych filtrów. Lubię też Hipstamatic, jednak brakuje mi opcji obróbki zdjęć zrobionych poza aplikacją. Używam także aplikacji takich jak: Mextures, VSCO, Piction, Polamatic.

Aleksandra Błażowska

Aleksandra Błażowska

Olę możecie znaleźć tutaj:

Blog: http://www.fotele.tumblr.com
Facebook: https://www.facebook.com/fotele
Youtube: http://www.youtube.com/user/olkabe/videos
Instagram: http://instagram.com/olka

Jeden komentarz

  1. michal pisze:

    Jestem taki dumny!
    Ps. Mam internet w warsztacie:)

Zostaw komentarz

MENU: